Andmebaasid

Väljaspool TÜ arvutivõrku kasutage Open VPN ühendust.
VPN ühenduse seadistamise juhend.


Kõik | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Š Z Ž T U V W Õ Ä Ö Ü X Y

Kirjastuse McGraw Hill meditsiinialane andmebaas üliõpilastele ja praktiseerivatele arstidele. Sisaldab üle 85 olulise meditsiiniõpiku, praktilisi nõuandeid haiguste diagnostikaks ja raviks. Lisaks tuhandeid kujutisi ja illustratsioone ning videosid erinevate protseduuride läbiviimise kohta.                                

Encyclopedia Britannica veebiväljaande eesmärk on pakkuda usaldusväärset infot laiale sihtgrupile.

Kirjastuse Cambridge University Press e-raamatud, millest valitud nimetused on Tartu Ülikoolile täistekstina kättesaadavad. 

The Hague Academy väljaantav rahvusvahelise avaliku õiguse ja rahvusvahelise eraõiguse alaste jätkväljaannete seeria. Ilmub alates 1923. aastast. 
Lubatud 4 üheaegset kasutajat.

Annab detailse kirjelduse rohkem kui 5100 reagendi ja katalüsaatori kohta.

Multidistsiplinaarne andmebaas, mis sisaldab e-raamatuid kirjastustelt kirjastustelt BMJ Publishing Group, Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Cold Spring Harbor Laboratory Press, Cornell University Press, CRC Press, Harvard University Press, John Wiley & Sons, Johns Hopkins University Press, S. Karger Publishers, Lawrence Erlbaum, Marcel Dekker, Inc., The McGraw-Hill Book Companies, MIT Press, National Academies Press, Palgrave Macmillan, Routledge, Royal Society of Chemistry, Rutgers University Press, Sage Publications, Springer/Kluwer, Stanford University Press, Taylor & Francis, University of California Press, University of North Carolina Press, Viking Penguin, World Bank Group etc. 
Raamatuid ei saa täies mahus kopeerida ja välja trükkida.

 

Eesti sõnaraamatud ja keelekogud Eesti Keele Instituudi (EKI) kodulehel (Eesti keele käsiraamat, õigekeelsussõnaraamat, sünonüümide, antonüümide sõnaraamatud, mitmekeelsed sõnaraamatud, keelenõu ja muu keelevara).

Valik vaba juurdepääsuga eestikeelseid ülikooliõpikuid TÜ digitaalarhiivis.

Kollektsioon internetis vabalt kättesaadavatest biomeditsiini alastest õpikutest.

Kunstiandmebaas Grove Art Online sisaldab 34-köitelist kunstileksikoni Dictionary of Art (1996, ed. Jane Turne) ning teatmeteost The Oxford Companion to Western Art (2001, ed. Hugh Brigstocke).

Muusikaleksikoni "The New Grove Dictionary of Music and Musicians" online-versioon on tunnustatuim ja ületamatu autoriteet andmeallikana kõigis muusika valdkondades. Enam kui 50 000 artiklist koosnev andmebaas sisaldab lisaks The New Grove (2. ed.) 29 köite täistekstidele ka The New Grove Dictionary of Opera ja The New Grove Dictionary of Jazz (2. ed) kõiki artikleid ning on laialdaselt kasutusel nii akadeemilistes ja professionaalsetes muusikaringkodades kui ka muusikaharrastajate poolt.

Elsevieri kirjastuse mahukas haridusalane entsüklopeedia sisaldab üle 1350 artikli.

Venemaa kirjastuse LAN raamatute ja ajakirjade sisukokkuvõtted.

The Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL) on kompleksne andmebaas, mis sisaldab eelretsenseeritud artikleid rahvusvahelise õiguse kõikide aspektide kohta. Artiklid on kirjutatud ja toimetatud rohkem kui 900 teadlase ja praktiku poolt. Entsüklopeedia koostööpartner on Max Planck Institute for Comparative Public Law and International Law. Andmebaasi uuendatakse pidevalt.

20-köiteline 2. väljaanne on nüüd kättesaadav ka online-versioonis.

Oxford University Press Premium teatmeportaal Oxford Reference Online ühendab üle 100 teatmeteose erinevatest valdkondadest. Esindatud on sõnaraamatud (The Concise Oxford Dictionary, The Oxford American Dictionary of Current English jt.), erialasõnastikud (Concise Medical Dictionary, The Concise Oxford Dictionary of Mathematics jt.), biograafilised leksikonid (Who's Who in the Twentieth Century, Dictionary of Political Biography jt.).

Oxford University Press'i e-raamatute andmebaas Oxford Scholarship Online pakub täistekstjuurdepääsu humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste, loodus- ja täppisteaduste ning meditsiini alastele e-raamatutele.  

Tartu Ülikoolile avatud IT- ja digitaalmeedia alaste raamatute kollektsioonis on üle 45000 raamatu ja video.

Vajalik on eelnev registreerimine oma TÜ e-mailiga(@ut.ee). Väljaspool ülikooli võrku kasutage VPN ühendust.

Rohkem kui 40 e-raamatut, entsüklopeediat ja käsiraamatut  on TÜ arvutivõrgus täisteksina kättesaadavad.

Valige kollektsioon (otselink töötab siis, kui kasutate VPN ühendust või kui veebilehitseja on seadistatud TÜ arvutivõrku):

Biomedical and Life Sciences Collection (valik raamatuid 2005–2010) Computer Science (valik raamatuid 2005–2014) Earth and Environmental Science (valik raamatuid 2007–2011)

Teatmeteosed:

Encyclopedia of Coastal Science
Encyclopedia of Entomology
Encyclopedia of GIS
Encyclopedia of Parasitology
Encyclopedia of Paleoclimatology and Ancient Environments
The Prokaryotes
 

Jaga seda lehekülge