Andmebaasid

Väljaspool TÜ arvutivõrku kasutage eelistatult Open VPN ühendust. Alternatiivina võite kasutada linki "Ligipääs TÜ kasutajatunnustega"
VPN ühenduse seadistamise juhend.


Kõik | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Š Z Ž T U V W Õ Ä Ö Ü X Y

Kirjastuse McGraw Hill meditsiinialane andmebaas üliõpilastele ja praktiseerivatele arstidele. Sisaldab üle 85 olulise meditsiiniõpiku, praktilisi nõuandeid haiguste diagnostikaks ja raviks. Lisaks tuhandeid kujutisi ja illustratsioone ning videosid erinevate protseduuride läbiviimise kohta.                                

Kirjastuse Cambridge University Press e-raamatud, millest valitud nimetused on Tartu Ülikoolile täistekstina kättesaadavad. 

 

The Hague Academy väljaantav rahvusvahelise avaliku õiguse ja rahvusvahelise eraõiguse alaste jätkväljaannete seeria. Ilmub alates 1923. aastast. 
Lubatud 4 üheaegset kasutajat.

Multidistsiplinaarne andmebaas, mis sisaldab e-raamatuid kirjastustelt kirjastustelt BMJ Publishing Group, Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Cold Spring Harbor Laboratory Press, Cornell University Press, CRC Press, Harvard University Press, John Wiley & Sons, Johns Hopkins University Press, S. Karger Publishers, Lawrence Erlbaum, Marcel Dekker, Inc., The McGraw-Hill Book Companies, MIT Press, National Academies Press, Palgrave Macmillan, Routledge, Royal Society of Chemistry, Rutgers University Press, Sage Publications, Springer/Kluwer, Stanford University Press, Taylor & Francis, University of California Press, University of North Carolina Press, Viking Penguin, World Bank Group etc. 
Raamatuid ei saa täies mahus kopeerida ja välja trükkida.

 

Eesti sõnaraamatud ja keelekogud Eesti Keele Instituudi (EKI) kodulehel (Eesti keele käsiraamat, õigekeelsussõnaraamat, sünonüümide, antonüümide sõnaraamatud, mitmekeelsed sõnaraamatud, keelenõu ja muu keelevara).

Valik vaba juurdepääsuga eestikeelseid ülikooliõpikuid TÜ digitaalarhiivis.

Kollektsioon internetis vabalt kättesaadavatest biomeditsiini alastest õpikutest.

Kunstiandmebaas Grove Art Online sisaldab 34-köitelist kunstileksikoni Dictionary of Art (1996, ed. Jane Turne) ning teatmeteost The Oxford Companion to Western Art (2001, ed. Hugh Brigstocke).

Muusikaleksikoni "The New Grove Dictionary of Music and Musicians" online-versioon on tunnustatuim ja ületamatu autoriteet andmeallikana kõigis muusika valdkondades. Enam kui 50 000 artiklist koosnev andmebaas sisaldab lisaks The New Grove (2. ed.) 29 köite täistekstidele ka The New Grove Dictionary of Opera ja The New Grove Dictionary of Jazz (2. ed) kõiki artikleid ning on laialdaselt kasutusel nii akadeemilistes ja professionaalsetes muusikaringkodades kui ka muusikaharrastajate poolt.

Elsevieri kirjastuse mahukas haridusalane entsüklopeedia sisaldab üle 1350 artikli.

Kõikidele, kes registreeruvad Juuraveebi kasutajaks, on vaikimisi tagatud juurdepääs kirjastus Juura e-väljaannetele.

Venemaa kirjastuse LAN raamatute ja ajakirjade sisukokkuvõtted.

The Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL) on kompleksne andmebaas, mis sisaldab eelretsenseeritud artikleid rahvusvahelise õiguse kõikide aspektide kohta. Artiklid on kirjutatud ja toimetatud rohkem kui 900 teadlase ja praktiku poolt. Entsüklopeedia koostööpartner on Max Planck Institute for Comparative Public Law and International Law. Andmebaasi uuendatakse pidevalt.

Endine Safari Books Online. Tartu Ülikoolile avatud IT- ja digitaalmeedia alaste raamatute kollektsioonis on üle 45000 raamatu ja video.

 

Vajalik on eelnev registreerimine oma TÜ e-mailiga (@ut.ee) aadressil:

https://www.oreilly.com/library/view/temporary-access/

 

Select your institution rippmenüüst valige Not listed? Click here. Seejärel sisestage oma TÜ e-posti aadress (@ut.ee)

Saate ajutise juurdepääsu andmebaasile ja 5-30 minuti jooksul e-kirja konto loomiseks.

 

Väljaspool ülikooli võrku kasutage VPN ühendust.

166 avatud juurdepääsuga humanitaar- ja sotsiaalteaduste e-raamatut Open Book Publishers kirjastuselt. 

Üle 700 avatud juurdepääsuga e-õpiku. 

20-köiteline 2. väljaanne on nüüd kättesaadav ka online-versioonis.

Oxford University Press Premium teatmeportaal Oxford Reference Online ühendab üle 100 teatmeteose erinevatest valdkondadest. Esindatud on sõnaraamatud (The Concise Oxford Dictionary, The Oxford American Dictionary of Current English jt.), erialasõnastikud (Concise Medical Dictionary, The Concise Oxford Dictionary of Mathematics jt.), biograafilised leksikonid (Who's Who in the Twentieth Century, Dictionary of Political Biography jt.).

Oxford University Press'i e-raamatute andmebaas Oxford Scholarship Online pakub täistekstjuurdepääsu 171-le humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste, loodus- ja täppisteaduste ning meditsiini alastele e-raamatutele. Nimekiri ligipääsetavatest raamatutest. 

Endine Safari Books Online. Tartu Ülikoolile avatud IT- ja digitaalmeedia alaste raamatute kollektsioonis on üle 45000 raamatu ja video.

 

Vajalik on eelnev registreerimine oma TÜ e-mailiga (@ut.ee) aadressil:

https://www.oreilly.com/library/view/temporary-access/

Select your institution rippmenüüst valige Not listed? Click here. Seejärel sisestage oma TÜ e-posti aadress (@ut.ee)

Saate ajutise juurdepääsu andmebaasile ja 5-30 minuti jooksul e-kirja konto loomiseks.

 

Väljaspool ülikooli võrku kasutage VPN ühendust.

Rohkem kui 40 e-raamatut, entsüklopeediat ja käsiraamatut on TÜ arvutivõrgus täisteksina kättesaadavad. TÜ-le avatud nimetuste kuvamiseks kasutage filtreid Books, Handbooks ja Reference works ning uuendage filtrit Subscribed & complimentary (lülitage korraks välja ja sisse).

NB! Eriolukorraga seoses pääseb ligi veel üle 250-le raamatule! 

Valik kirjastuse Taylor & Francis e-raamatuid. Andmebaasi lingile klõpsates avaneb ligipääsetavate pealkirjade nimekiri teile läbi filtreeritud otsingu. 

Jaga seda lehekülge