Arvutikasutus

Arvutikasutus

  • Kõigi lugejate kasutuses on arvutiklass raamatukogu 2. korrusel. Samuti on 2. korrusel töökohad andmebaaside otsinguks ja standardite ligipääsuks. Väljaandeid on võimalik tasuta lugeda, kuid mitte alla laadida ega välja trükkida.
  • Eesti võrguväljaannete lugemiseks on vastavalt Sundeksemplariseadusele töökoht 2. korrusel. Väljaandeid on võimalik tasuta lugeda, kuid mitte alla laadida ega välja trükkida.

 Arvutitesse sisselogimine

  • Tartu Ülikooli liikmena sisestage TÜ arvutivõrgu kasutajatunnus ja parool (nagu ÕIS-is). TÜ kasutajatunnuse täpsustamiseks ja parooliprobleemide lahendamiseks pöörduge ülikooli IT-osakonda (tel 737 5500).
    Failid salvestage oma võrgukettale või mälupulgale.  Arvutisse logides ühendatakse teie võrguketas automaatselt. Võrguketastel olevaid andmeid varundatakse kord ööpäevas.
  • Mitte Tartu ülikooli liikmena saate arvutikasutuse õiguse registreerimisel järgneval päeval. Sisse logimisel sisestage domeeni nimi ESTERDOM ja lugejapileti number, nt. esterdomy15687 või kui teie lugejakaardiks on ID-kaart, siis selle number, nt esterdomyA1163386.

NB! Töö lõpetamisel salvestage failid oma mäluseadmele ja logige arvutist välja.

Arvutite riist- ja tarkvara
Tarkvara seadete muutmine ja lisatarkvara paigaldamine on keelatud, kuna arvutid on mitme kasutaja režiimis. Kõigis lugejaarvutites on eestikeelne Windows 7, seda saab muuta inglisekeelseks juhtpaneelil Klaviatuur/Keeled seadete kaudu. Arvutis on enamlevinud veebibrauserid, võimalik on kasutada ID-kaarti ja printida (ka värviliselt).Võimalik on kasutada Microsoft Office ja LibreOffice tarkvara ning eesti/vene klaviatuuri.

Vajad abi

  • Kui teie TÜ arvutivõrgu parool ei tööta, siis esmalt vahetage see lehel https://parool.ut.ee.
  • Kui teie TÜ võrguketastel pole piisavalt ruumi, ei ole salvestamine võimalik, kettaruumi kontrollimiseks logige sisse siia. Kui kettaruumi on juurde vaja, võtke ühendust TÜ arvutiabiga (tel 737 5500).
  • TÜ serverites olevaid faile saate taastada ülikooli IT-osakonna abiga. Vaata ka TÜ arvutiabi wiki.
  • Teenindusletist saab laenutada kõrvaklappe, ID-kaardi lugejaid ja arvutihiiri.

 

Jaga seda lehekülge