Autorikaitse alt vabu raamatuid saab digiteerida soodushinnaga

20.11.2023

TÜ raamatukogu ja rahvusraamatukogu korraldavad tänasest 10. detsembrini sooduskampaania autorikaitse alt vabade raamatute digikoopiatele. Sel perioodil maksab meie kogudes asuvate ja autoriõiguste alt vabade raamatute digiteerimine ning digikoopiate tegemine vaid 10 eurot.

Kuu aega kestva kampaania jooksul on nii tudengitel, õppejõududel kui ka kõigil teistel raamatukogu lugejatel võimalik saada endale soodsa hinnaga soovitud teose koopia.

Ülikooli raamatukogu kogudes olevate raamatute ja muude väljaannete digiteerimise tellimuse saab esitada e-kataloogi ESTER kaudu, kui raamatu juures on vastav märge, ja digiteeritud sedelkataloogi EMIL kaudu. Kui autoriõiguse alt vaba trükise juures puudub EOD märgis, võtke meiega ühendus meiliaadressil eod@ut.ee.

Teistes EOD teenust pakkuvates Euroopa raamatukogudes olevatest trükistest saab digikoopiaid tellida EOD Search otsingumootori abil.

EOD (E-books on Demand) e-raamat on lugeja tellimisel tehtud autoriõiguse alt vaba trükise digitaalkoopia PDF tervikfailina. Kui trükis võimaldab, sisaldab fail ka automaatse märgituvastuse läbinud teksti, mis tagab lugejatele täistekstiotsingu võimaluse. E-raamatu lehekülgedel on olemas kõik originaalis sisalduvad märkused jms.

Rohkem infot EOD kodulehel.

 

Lisateave:

Maria Luštšik
RVLi spetsialist
737 5778

Jaga seda lehekülge