Autoriõiguste alt vabadest raamatutest saab digikoopiaid tellida soodushinnaga

16.11.2020

16. novembrist 13. detsembrini pakub TÜ raamatukogu oma kogudes asuvate ja autoriõiguste alt vabade raamatute digiteerimist ningi digikoopiaid soodushinnaga. Kampaania perioodil on digiteerimise hinnaks vaid 10 eurot.

Sooduskampaanias osalevad kaheksa EOD võrgustikku kuuluvat raamatukogu Euroopas: lisaks TÜ raamatukogule veel Eesti Rahvusraamatukogu, Regensburgi Ülikooli raamatukogu ja Humboldti Ülikooli raamatukogu Saksamaal, Tirooli Ülikooli ja piirkondlik raamatukogu Austrias, Tšehhi riiklik tehnoloogia raamatukogu, Šveitsi rahvusraamatukogu ja Bratsilava Ülikooli raamatukogu Slovakkias.

Kõik soodushinnaga raamatud on leitavad EOD ühiskataloogist otsingulingi abil.

Eesti Rahvusraamatukogu ja Tartu Ülikooli raamatukogu raamatuid on võimalik tellida ka otse e-kataloogist ESTER, vajutades teaviku juures nupule „Telli digikoopia“.

Raamatukogudel on õigus teha erandeid.

*Alates 250-st lk-st rakendub tavaline hinnakiri.

Maria Luštšik
RVL juhataja