Emakeelse ülikooli 103. aastapäevaks valmis 2022. aastal kaitstud doktoritööde näitus

28.11.2022

Raamatukogu teise korruse saalis saab tutvuda sel aastal Tartu Ülikoolis kaitstud 124 doktoritööga. Kõikide dissertatsioonide elektroonilised väljaanded on huvilistele kättesaadavad TÜ digitaalarhiivis.

2022. aastal kaitsti humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas 21, sotsiaalteaduste valdkonnas 24, meditsiiniteaduste valdkonnas 23, loodus- ja täppisteaduste valdkonnas 56 tööd. Eesti keeles on kirjutatud 6, inglise keeles 117, vene keeles 1 doktoritöö.

„Doktoritööde näitus on meie majas olnud toredaks traditsiooniks, millega tähistada rahvusülikooli sünnipäeva,“ rääkis raamatukogu direktor Krista Aru. „See on ühelt poolt võimalus tutvuda meie teadlaste saavutustega, teisalt aga ka inspiratsioon noortele, kes on alles oma teadlase tee alguses.“

Näituse koostas Mare Pikkel ning see on avatud 28. novembrist 20. detsembrini.

Mare Pikkel
TÜ raamatukogu raamatukoguhoidja