Erialaraamatukogud on raamatukogu renoveerimisperioodil kolm tundi kauem avatud

16.09.2016

Alates 3. oktoobrist pakutakse kuues Tartu ülikooli erialaraamatukogus ligi 160 kohaga õpikeskkonnas tavapärasest pikemaid lahtiolekuaegu ning erialast infoabiteenust, kuna Tartu ülikooli raamatukogu jääb renoveerimistööde tõttu suletuks vähemalt 12. detsembrini.

Tartu ülikooli matemaatika ja –informaatika, sotsiaalteaduste, maailma keelte ja kultuuride kolledži, Iuridicumi teabekeskuse, füüsika instituudi ja biomeedikumi raamatukogud on sel perioodil avatud esmaspäevast reedeni kell 9.00-20.00.

Kuna enamuse erialaraamatukogude puhul tähendab see lahtiolekuaegade pikendamist kolme tunni võrra, vajaksid nad lisatööjõudu (v.a füüsika instituudi ja biomeedikumi raamatukogud). Praeguses olukorras saab selle probleemi lahendada pearaamatukogu töötajate abiga. Harukogude toetamise eesmärgiks on katta raamatukoguteenusega kõik ülikooli neli valdkonda, kus lisaks kirjanduse laenutamisele oleks õhtuti võimalik pakkuda töökohti õppimiseks ning infootsingualast nõustamist.

Alates oktoobrist toimuvad eriala infospetsialistide konsultatsioonid kaks korda nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.00-20.00 neljas TÜ valdkonda esindavas erialaraamatukogus:

• naturalia et realia  matemaatika ja –informaatika raamatukogu (J. Liivi 2-521),
  • socialia sotsiaalteaduste raamatukogu (Lossi 36-316),
  • humaniora  maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu (Lossi 3-213),
  • medicina  biomeedikumi raamatukogu (Ravila 19-1023).

TÜ erialareferentide poole võib pöörduda kõikide infootsingu ja teadusandmebaaside kasutamisega seotud küsimustega, lisaks saab õhtuti abi kataloogi otsingul ja raamatute tellimisel.

Erialaraamatukogude võrk loodi 1999. aasta sügisel  TÜ raamatukogude töötajate ja õppejõudude ühisel jõul, mille eesmärgiks oli tuua erialane kirjandus kasutajatele võimalikult lähedale. Erialaraamatukogu on oma instituudi, kolledži või osakonna keskpunktiks, kus lugejaid teenindavad oma ala asjatundjad.  Ülikooli raamatukogu poolt korraldatakse neile  täiendkoolitusi, abistatakse õppematerjalidega, antakse professionaalset nõu. TÜ raamatukogu peaspetsialisti Lilia Külvi sõnul põhineb pikaajaline ja edukas koostöö erialaraamatukogudega eelkõige vastastikusel usaldusel ja üksteisemõistmisel, mis aitab leevendada remondiaegset olukorda.

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja
olga.einasto@ut.ee

Lilia Külv