Esimese korruse fuajees on väljas eelmise aasta parimad pressifotod

02.09.2020

Tänasest saab Tartu Ülikooli raamatukogus vaadata pressifoto näitust. Näitusel on väljas 2019. aasta parimad meedias ilmunud fotod, nende hulgas ka võidutööd ja auhinnakandidaadid.

„Pressifoto muutub aina olulisemaks teabeallikaks, sest hea foto, mis köidab tähelepanu, kannab endas ka selget sõnumit,“ tõdes Tartu Ülikooli raamatukogu direktor, ajakirjanikuna ülikooli lõpetanud Krista Aru. „Hea pressifoto jäädvustab hetke või emotsiooni, mis sellisel kujul enam kunagi ei kordu ja see on alati saavutus. Mul on väga hea meel, et Eesti meediaväljaannete parimad fotod on nüüdsest meie majas kõigile vaadata.“

Näitusel on väljas pildid  neljast erinevast kategooriast: uudis, olemus, portree ja sport. 2019. aasta uudisfoto võit läks Postimehe fotoreporter Tairo Lutterile foto “Rahvusspordiala lootused osutusid pätipoisteks“ eest. Tairo Lutter pälvis antud fotoga ka “Aasta pressifoto 2019” preemia. Parima olemusfoto auhinna sai Priit Simson Ekspress Meediast Pelgulinna majade fotoseeriaga “Teistmoodi naabrid”. Parimaks spordifotoks valiti Sander Ilvesti Wave Classic 2019 surfivõistluse foto “Lohesurfar tormisel merel”. Parima portreefoto auhinna sai Dmitri Kotjuh fotoga “Esimene naiskapten raudteelaevas”.

Eesti pressifoto näituse koostas Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ning Canoni ja Overalliga.

Näitus on raamatukogu I korruse fuajees avatud septembri lõpuni.

Liis Treimann
Eesti Pressifotograafide Liit