Esmaspäevast võib raamatukogus samaaegselt olla kuni 100 lugejat

26.02.2021

Seoses suureneva COVID-19 nakkusohuga ning üleriigiliste piirangutega võib alates esmaspäevast, 1. märtsist, olla raamatukogus samaaegselt kuni 100 lugejat. Majas viibivate lugejate arvu saavad kõik reaalajas jälgida raamatukogu kodulehelt.

“Teeme praegu kõik endast oleneva, et ei peaks raamatukogu täielikult sulgema,” rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. “Loomulikult on esmatähtis, et meie majja tuleksid inimesed, kes on terved ja kannavad maski. Panen selle kohustuse veel kord kõikidele meie lugejatele südamele.”

Raamatukogu kodulehel, avamisaegade juures, saab alates esmaspäevast igaüks näha, mitu lugejat antud hetkel majas viibib. „Anname reaalajas infot, palju veel inimesi majja lubame,“ ütles Aru. „Seetõttu palume kõigil enne siia tulekut sellele numbrile pilk peale heita, et hetkeolukorrast ülevaade saada.“

Raamatukogus suletakse ka üldkasutatav arvutiklass. Teine ruum, kus on võimalik arvuteid kasutada ülikooli kasutajatunnusega, jääb avatuks.

Lugejate raamatukogus viibimise piirarv jääb kehtima 28. märtsini. Samuti on selle kuupäevani suletud üldkasutatav arvutiklass. Viiruse levikust ja valitsuse poolt kehtestavatest piirangutest tingituna võib lähiajal raamatukogu töökorralduses toimuda veel muudatusi.

Jaga seda lehekülge