Kevadsemestri ööraamatukogu kestab esmakordselt kuu aega

09.05.2022

Järgmisel esmaspäeval algab traditsiooniline ööraamatukogu, mis tavapärase kahe nädala asemel  kestab lausa terve kuu. Neli nädalat saab raamatukogus tööpäevadel õppida keskööni, nädalavahetustel kella 12-18.

„Ööraamatukogu korraldame taaskord üliõpilasesindusega ning nende soov oli, et hiliste tundideni õppimise võimalus võiks kesta kauem kui vaid kaks nädalat,“ rääkis raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto. „Otsustasime proovida. Usun, et  kuna kevad on lõputööde kirjutamise ning lõpueksamiteks valmistumise aeg, siis võiks tudengeid majja jaguda tõesti juuni keskpaigani.“

Lugemiskoerad on ööraamatukogu ajal justkui maskotiks muutunud ning Einasto kinnitas, et ka sel korral on nad kohal. Lugemiskoertega saab kohtuda igal kolmapäeval kell 18. Üliõpilasesinduse eestvedamisel korraldatakse õhtuti liikumispause, et õppimisele veidi aktiivset vaheldust oleks. Lisaks hoolitseb üliõpilasesindus ka väikese kehakinnituse eest. Esimese korruse fuajees on juba paar kuud kohviautomaat, seega saab igaüks soovi korral end mistahes ajal kuuma joogiga turgutada.

Ööraamatukogu kestab 16. maist 12. juunini, vaid 5. juunil on raamatukogu riigipüha tõttu suletud.

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja