Kirjandusfestival Prima Vista kutsub nelja päeva jooksul kultuuri nautima

07.05.2019

Kolmapäeval algab Tartus traditsiooniline kirjandusfestival Prima Vista, mille peateemaks on „Naljast kaugel“ ning patrooniks humorist ja karikaturist Toomas Kall. Mitmed festivali üritused toimuvad ka Tartu Ülikooli raamatukogus.

Nelja päeva jooksul toimuvad erinevates kohtades kohtumised kirjanikega, raamatute esitlused, töötoad, kontserdid, filmiõhtud ja kunstinäituste avamised. Festivali lõpetab laupäeva hommikul algav 24-tunnine kirjandust, muusikat, kunsti ja muid loomingulisi žanre ühendav kultuuriprogramm Insomniacathon mille eestvedajaks on ameerika luuletaja Ron Whitehead.

„Meie festival on kuueteistkümne aastaga kasvanud kogu linna ja kõiki loomingulisi valdkondi haaravaks kultuurisündmuseks,“ rääkis Prima Vista programmijuht Marja Unt. „Selleaastase festivali teema andis meile tingliku raami, mille sisse mahutada nii huumorit, absurdi, satiiri kui traagikat, ehk kõike seda, millega igapäevaelus kokku puutume.“

Prima Vistal kohtuvad lugejad austria kirjaniku Daniel Wisseriga, Belgiast pärit kirjaniku ja stsenaristi Jean-Philippe Toussaint’iga, saksa romaanikirjaniku Ralf Rothmanniga, vene kirjanike Igor Irtenjevi, Alla Bossarti ja Semjon Altoviga. Lätist pärit kirjanikest ja dramaturgidest kaksikõdede Madara ja Agnese Rutkēvičaga ning mitmete teiste kirjandusinimestega nii Eestist kui kaugemalt. Kahjuks jääb ootamatu käetrauma tõttu sel aastal festivalile tulemata vene satiirikirjanik Mihhail Žvanetski.

Prima Vista festivali avamine toimub kolmapäeval, 8. mail kell 14 TÜ raamatukogu suures konverentsisaalis. Avamisürituse on lavastanud Kaija M. Kalvet teatrist Must Kast ja seal astuvad üles mitmed festivali külalised.

8.-9. mail toimub Tartus raekoja platsil suur raamatulaat, kus on kohal ligi 30 kirjastust. 

Prima Vista kunstiprogrammi raames avatakse TÜ raamatukogus karikatuuriraamatute näitus, Asko Künnapi graafika ja koomiksite näitus „MOEÄT – Ma olen ennast ära tüüdanud“, Kõrgema Kunstikooli Pallas maalinäitus „Na(ä)ljast kaugel. Kõrge Kunstikool Pallas 100“ ning mitmeid teisi väljapanekuid.

Prima Vista festival kestab 8.-11. maini. Festivali peakorraldajad on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts.

Festivali kava: https://kirjandusfestival.tartu.ee/et

 

Lisainfo: 
Marja Unt
Prima Vista festivali programmijuht
56 906 836

Jaga seda lehekülge