Kirjandusfestival Prima Vista vallutab Tartu

03.05.2016

13. korda peetav rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista toob 4.–7. maini oma eale sobivalt Tartusse müstikat ning salapära, kandes seekord alapealkirja „Müstifiktsioon“.

Festivalil esinevad kirjanikud nii Ameerikast, Iirimaalt, Venemaalt, Ukrainast, Saksamaalt, Austriast, Lätist, Soomest, Leedust, Poolast, Indiast kui ka Eestist. Kokku on tänavusel festivalil 13 väliskirjanikku.

Kirjandusfestivali avatseremoonia peetakse koostöös Teadlaste Öö festivaliga 4. mail kell 13.00 TÜ raamatukogu konverentsisaalis.

4. ja 5. mail on raamatukogu ees ja sees avatud Lõuna-Eesti suurim raamatulaat, mis on esimesel päeval avatud kella 10–20 ning teisel päeval 9–18. Kohal on üle 30 kirjastuse üle Eesti. Peale uute ja kasutatud raamatute saab laadalt osta kaunist käsitööd. Avatud on templilaud, kus saab igasse laadalt ostetud raamatusse ainulaadse Prima Vista kirjandusfestivali templi. Sel ajal kui emad-isad raamatuid valivad, saavad laada väiksemad külalised värvida ja joonistada lastenurgas Nimmik-Nummik.

Lisaks laadale on kõik kirjandusfestivali külalised oodatud kuulama huvitavaid raamatuesitlusi kohvikus Gaudeamus ning kohtumistele kirjanikega TÜ raamatukogus.

Juba 3. mail kell 17.00 on võimalus kohtuda raamatukogu konverentsisaalis saksa kirjaniku Eugen Rugega, kes esitleb oma romaani „Cabo de Gata“. Külalisega vestleb TÜ õppejõud Silke Pasewalck. Vestlus on saksa keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.

4. mail kell 15.00 esineb konverentsisaalis ameeriklasest noortekirjanik Jay Asher, kellele tõi rohkelt rahvusvahelist tuntust 2007. aastal ilmunud ja ka eesti keelde tõlgitud noorteromaan „Kolmteist põhjust“. Kell 17.00 toimub samas saalis vestlusõhtu „Müstifikatsioonid kirjanduses“, kus vestlevad ukraina kirjanduskriitik Juri Volodarski ja TÜ dotsent Roman Leibov, ning kell 19.00 on kohtumine vene kirjanikuga Viktor Jerofejeviga.

5. mail kell 18.30 on kõik muusikahuvilised oodatud raamatukogu konverentsisaali Olga Einasto ja Elmet Neumanni kontserdile „Bulat Okudžava 13 laulu“.

6. mail kell 15.00 on võimalus kuulata raamatukogu ruumis 243 Zoja Kuznetsova loengut „Saladuslik lugu Natalja Nikolajevna Puškina kaasavaraga“ (vene keeles).

Prima Vista programmist ei puudu ka seekord pargiraamatukogu südalinna pargis. Kirjandushõngulise filmiprogrammi paneb festivalinädalaks kokku Elektriteater ning kirjanduslainele seab ennast maikuus ka Tartu Ülikooli muuseum.

Festivali tänavune partnerlinn on müstiline Haapsalu, mis saab kirjanduspeost osa 6. mail.

Rohkem infot kirjandusfestivali välisesinejate ja programmi kohta saab Prima Vista kodulehelt.

Lisaindo:
Ilona Smuškina
TÜ raamatukogu turundusjuht
tel 737 5749, 515 3387
ilona.smuskina@ut.ee

Jaga seda lehekülge