Kolmapäeval avatakse professor Leonid Stolovitši mälestusnäitus

25.11.2019

Kolmapäeval, 27. novembril kell 16 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu. 3. korrusel professor Leonid Stolovitši mälestusnäitus.

Käesoleva aasta 22. juulil oleks Tartu Ülikooli filosoofiaprofessor, luuletaja, literaat ja tõlkija Leonid Stolovitš saanud 90-aastaseks. Tema sünniaastapäevale pühendatud näitus Tartu Ülikooli raamatukogus annab ülevaate tema eluloost ja teadustegevusest. 

Leonid Stolovitš oli üks esteetika taassünni ja uuenemise algatajaid Nõukogude Liidus 1950. aastatel. Tema sotsiokultuuriline käsitlus esteetilise väärtusest, mis väljus dogmaatilise marksismi piirest ja käivitas rahvusvahelise diskussiooni esteetilise suhte loomuse üle, andis ühtlasi tõuke filosoofilise esteetika arengule Tartu Ülikoolis ja Eestis.

Hilisemates kirjatöödes pühendas Leonid Stolovitš palju tähelepanu naerule ja huumorile ning käis välja „süsteemse pluralismi“ kontseptsiooni. Oma eriala arendaja ja hinnatud juhendajana mõjutas ta mitmeid Eesti haritlasi ja kultuuritegelasi.

Mälestusnäitus avatakse 27. novembril kell 16 Tartu Ülikooli Raamatukogu kolmanda korruse fuajees ja see jääb avatuks kuni 31. jaanuarini 2020.

Näituse koostasid Elo Tõnisoo ja Jelena Ivanova ning kujundas Lilian Mengel.

 

Lisainfo:
Elo Tõnisoo
TÜ raamatukogu erialainfotalituse referent
737 5780

 

Jaga seda lehekülge