Konrad Mäe Ateljee kevadnäitus toob publiku ette kahekümne kunstniku loomingu

17.05.2021

Tänasest saab ülikooli raamatukogu kolmandal korrusel vaadata Konrad Mägi Ateljee traditsioonilist kevadnäitust. Ligi 40 tööd annavad läbilõike kunstnike kahe viimase aasta loomingust.

„Meie ateljee näitus toimub tänavu juba kolmekümne esimest korda,“ rääkis Konrad Mägi Seltsi juhatuse liige Külli Trummal. Esimest korda jõudsid ateljee kunstnike maalid publiku ette 1989. aasta kevadel, eelmisel aastal jäi aga väljapanek koroonaohu piirangute tõttu ära. „Seega on erinevalt varasematest näitustest seekord väljas tööd pisut pikemast perioodist, aastatest 2019-2021.“

Konrad Mägi Ateljee põhitegevus on natuurist maalimine. Õppetöö toimub peamiselt päevasel ajal, loomuliku valgusega ja modelli järgi – samamoodi nagu see oli ka Konrad Mägi ajal. Kunstnike põhiline väljendusvahend on kompositsioon ja värv.

Konrad Mägi Ateljees on praegu juhendajateks ateljee esimeste lendude õpilased Alo Aarsalu, Maris Tuuling, Margus Meinart, Maire Aarsalu, hilisematest Evi Gailit ja Tea Lemberpuu.

Seekordsel näitusel saab vaadata järgmiste kunstnike töid: Eve Valper, Heiki Merila, Meeta Eliise Veigel, Kaari Onni, Ülle Kaasik, Elts Kuhhi, Liidia Unt, Andeia Kaseorg, Tiit Varblane, Kersti Kohtla, Maire Aarsalu, Alo Aarsalu, Mart Trummal, Koidu Laur, Margus Mekk, Sirje Vesi, Anne Reppo, Ingrid Ploom, Lemme Haldre ja Tea Lemberpuu.

Näitus on raamatukogus avatud juuli lõpuni.

Konrad Mägi Ateljee asutas 1988. aastal Tartu Kunstiühing. Ateljee tegutseb Raekoja plats 8 asuvas maalistuudios, kus aastatel 1918-1925 elas ja töötas Konrad Mägi.

Loe lähemalt siit.

Külli Trummal