Kõrgema Kunstikooli Pallas näitus „vali Vari“ esitleb skulptuure

09.11.2020

Alates 9. novembrist saab Tartu Ülikooli raamatukogus vaadata Pallase skulptuuriosakonna 4. kursuse tudengite näitust “vali Vari”. Noored skulptorid on loonud kubistlikud üleelusuurses kipsportreed, mis kujutavad autoritele olulisi ja meeldejäävaid varje jätnud isiksusi.

Eksponaatide modelleerimisega alustati professor Mati Karmini juhendamisel juba eelmisel õppeaastal, kuid kevadise eriolukorra tõttu jäid taiesed ateljeesse oma aega ootama. Nüüd, aasta hiljem, on skulptor Paul Männi juhendamise ja skulptuuriosakonna abiga saanud teosed oma lõpliku vormi.

Näitusel on väljas Kelly Alloja, Reelika Harlašovi, Olger Lehtsaare, Rivo Mändmetsa, Kassandra Orase, Heili Rungi ja Andreas Tukmanni loodud skupltuurid.

Kunstnikud tänavad abi ja juhendamise eest: Mati Karmin, Anne Rudanovski, Rasmus Eist, Dmitri Gorbushin, Paul Mänd, Urmas Aavik, Elise Rohtaas, Aleksander Georg, Edith Hermann, Kõrgem Kunstikool Pallas, Prima Vista.

Näitus, mis on osa tänavusest Prima Vista kunstiprogrammist, on avatud 6. detsembrini Tartu Ülikooli raamatukogu II korruse fuajees.

 

Lisateave:
Edith Hermann
Prima Vista kunstiprogrammi kuraator

 

Jaga seda lehekülge