Krista Arul oli täna raamatukogus esimene tööpäev

15.08.2019

Täna, 15. augustil alustas ülikooli raamatukogus direktorina tööd Krista Aru. Oma esimesel tööpäeval kohtus ta kõigi raamatukogu töötajatega ning tutvustas neile oma nägemust raamatukogu rollist ja arenguvõimalustest nii ülikooli kui kogu Eesti mõistes.

„Mul on suur rõõm ja au olla tänasest TÜ raamatukogu direktor,“ rääkis Krista Aru kohtumisel töötajatega. „Kuigi olen majas veel üsna uus, olen väga õnnelik, et saan töötada Tartus ja koos teiega asutuses, mille püsimisse ja vajalikkusesse ma 110% usun.“

Krista Aru kinnitas, et peab juhina väga oluliseks, et kõik raamatukogu töötajad tunneks end oma töökohal hästi ning väärtustatuna. „Leian, et töö raamatukogus peab olema selline, mis annab lisaks rõõmule ka uhkustunde ja tööalase väärikuse,“ lausus Aru.

Rääkides ülikooli raamatukogu rollist ühiskonnas laiemalt, rõhutas Aru kultuuri mõtestamise vajalikkust ja vaimsuse hoidmist. „Raamatukogu hoiab, mõtestab ja viib edasi Eesti kultuuri mõtet,“ sõnas Aru ning lisas, et just selles on ülikooli raamatukogul suurem vastutus oma riigi ja rahva ees.

Samuti tõi ta välja TÜ raamatukogu olulise positsiooni teadusraamatukogude seas. „Olen veendunud, et meie raamatukogu peab olema teadusraamatukogude lipulaev Eestis,“ ütles Aru. „Selle eest kavatsen ma kindlasti seista.“

Mõtestades TÜ raamatukogu tähendust Tartu ja tartlaste jaoks, tunnistas Aru, et näeb meie võimalust anda suur panus siinse vaimsuse kujunemisele. „Tartu vaimsus on aegade jooksul toitnud tervet Eestit,“ rääkis direktor. „Kuid praegusel ajal on usk vaimsusesse veidi väsinud. Värskendust on vaja. Vaimsus kujuneb aga läbi inimeste koosluse ja ma tunnen, et meil siin majas on olemas need võimalused, et sellele kaasa aidata.“

Uus direktor lubas lähinädalatel kohtuda kõikide töötajatega, et saada raamatukogu toimimisest ja tegevusest võimalikult põhjalik ülevaade. Töötajatega kohtumisi alustab ta täna kogude arenduse osakonnast.

Lisainfo:
Herdis Olmaru