Kultuuriminister Tiit Terik külastas ülikooli raamatukogu

06.05.2022

Neljapäeval, 5. mail külastas vabariigi kultuuriminister Tiit Terik Tartu Ülikooli raamatukogu, et arutada nii teadusraamatukogude arenguvajadusi kui digitaalse kultuuripärandi kättesaadavuse suurendamise võimalusi.

Kultuuriministri ja raamatukogu direktori Krista Aru kohtumisel tuli jutuks ka raamatukogundusliku õppe olulisus. „Peame selles osas nii riigi kui kõrgkoolide tasandil jõudma mingi ühtse arusaamani,“ rääkis Aru. „On selge, et infoteaduse eriala õppe säilimine ja edasiarendamine on olulised ka kultuuri hoidmise seisukohalt.“

Pikemalt arutleti teadusraamatukogude rolli üle, milles aina selgemalt joonistub välja lugejate ootus väga spetsiifilise info järele. Sellega seoses olid arutelu teemadeks ka kultuuripärandi kättesaadavus ning E-Varamu portaal.

Pärast kohtumist tegi minister majas väikese ringkäigu, et tutvuda tingimustega, mida tänane raamatukogu tudengitele õppimiseks pakub.

Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht