Ljudmilla Mesropjani kunstikogu uuematest teostest valmis näitus

09.06.2022

Ülikooli raamatukogu 2. korruse näituste alal saab vaadata valikut Armeenia päritolu tartlase Ljudmilla Mesropjani kunstikollektsioonist.

Näitusel on väljas üle 80 teose, mille autoriteks on kunstnikud üle maailma – Armeeniast, Austraaliast, Ukrainast, Iisraelist, Venemaalt, Ameerika Ühendriikidest ja mujaltki. „Suur osa sellel näitusel eksponeeritud teostest on minu kogusse jõudnud just viimase paari aasta jooksul, hiljutisel pandeemia perioodil,“ rääkis Mesropjan. „Mulle varasemalt tuntud kunstnikele lisaks leidsin nii mõnegi uue autori, kelle tööd nüüd kõigile tutvumiseks väljas on.“

Näitusel saab vaadata Vaрan Shahbazjani, Suren Arakeljani, Natalie Doubrovski, Jelena Sereda, Irena Raini, Liina Görtzeni, Lyusya Kuzmina, Oleg Rõžkovi, Slava Likhatchevi, Julia Kuprina, Aleksander Akhanovi, Aljena Ostrovskaja, Oleg Fedorovi, Andrei Milšini, Dmitri Kozlovi, Eva Kaeli, Irina Bykova-Goldovskaja, Pavel Zabudko ja Juri Brjuhhanovi kunstiteoseid.

2020. aasta märtsis asutas Mesropjan omalaadse, elutubade stiilis kunstisalogi Mellnovi galerii, olles ise selle tegevust koordineeriva MellnovFest MTÜ juhataja. Lisaks on ta kümme aastat järjest korraldanud rahvusvahelist festivali „Lehesaju muusika“. Kaks aastat tagasi pälvis Ljudmilla Mesropjan linnalt teenetemärgi olulise panuse eest Tartu kultuurielu arendamisse.

Mellnovi galerii teeb tihedat koostööd Eesti muuseumide ja näitustesaalidega, et tutvustada siinsele publikule erinevate autorite loomingut.

Praegune näitus on ülikooli raamatukogus avatud 1. septembrini.

Ljudmilla Mesropjan