Maalikunstnik Harri Puderselli sünniaastapäeva tähistatakse näitusega

04.05.2022

Ülikooli raamatukogu 3. korrusel avatakse kolmapäeval, 4. mail maalikunstniku ning Tartu kunstikooli õpetaja ja direktori Harri Puderselli 100. sünniaastapäeva tähistav näitus.

Harri Pudersell maalis peamiselt maastikke, linnavaateid ja lilli, varasematel loominguaastatel ka portreid. “See on tegelikult esimene kord, kui tema tööd on sellises mahus ühel näitusel väljas,” rääkis näituse kuraator, kunstniku endine kolleeg Krista Roosi. “Maalid on pärit peamiselt Tartu kunstimuuseumi ja Tartu Ülikooli muuseumi kogudest, lisaks on väljas ka mõned tööd erakogudest.” Näitusel saab lugeda ka mälestuskilde kunstnikuga isiklikult kokku puutunud endistelt kolleegidelt ja õpilastelt ning vaadata fotosid.

Harri Pudersell  alustas oma õpinguid Pallases 1943. aastal ja lõpetas Tartu Kunstiinstituudi seitse aastat hiljem. Seejärel oli ta kogu elu seotud Tartu kunstikooliga, õpetades nii maali kui ka joonistamist, aga töötades seal aastaid ka direktorina. Samuti oli ta Kunstnike liidu liige.

Näituse korraldajad on Tartu kunstikool ja kõrgem kunstikool Pallas.

Harri Puderselli maalide väljapanek on avatud 8. juunini.

Krista Roosi
Näituse kuraator