Näitus “Diplomid, mida kunagi välja ei anta” räägib sõjas hukkunud noorte lugusid

01.03.2023

Ülikooli raamatukogu kolmandal korrusel saab vaadata näitust, mis valmis 24. veebruariks, kui Venemaa täiemahulisest kallaletungist Ukrainale möödus aasta. Näitusel on väljas kümne noore ukrainlase diplomid, mida kunagi välja ei anta, sest nad hukkusid venelaste rünnaku tagajärjel.

Näituse koostajad Ivan Piven ja Valentyna Humenna tahavad sellega näidata, kuidas sõda lõhub elusid ning tungib meie igapäeva, tappes noori, kelle tulevik oleks tänu haridusele võinud olla helge ja võimalusterohke.

Praeguseks on venelased Ukrainas hävitanud üle 40 ülikooli ja seetõttu pole paljudel tudengitel enam võimalik õpinguid jätkata. Kuid vähemalt on neil alles kõige olulisem – elu.

Näitusega mälestatakse sõjas hukkunud noori, kes ei ole pelgalt sõjastatistika, vaid kellel olid oma unistused ja lootused tuleviku osas. Väljaandmata diplomite taga on reaalsed elud, päris inimesed, oma lood…

Mälestusnäitusega kutsutakse kõiki mõtlema veel kord sellele, et sõjale ei ole mingisugust õigustust, see ainult hävitab ja laastab maad ning inimesi.

Väljapanekut “Diplomid, mida kunagi välja ei anta” saab raamatukogus vaadata 25. märtsini.

 

Lisateave:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749

 

 

 

Jaga seda lehekülge