Näitus “Elu esiküljel” sai raamatusse ning elab edasi rändnäitusena

25.04.2022

Eelmisel aastal ülikooli raamatukogus avatud väljapanekust “Elu esiküljel” sai aprillis rändnäitus, mis kõigepealt jõudis Lääne-Virumaale. Eelmisel nädalal ilmus ka näituse kogumik, mis sisaldab kõiki ajakirjanduse 200. sünnipäevaks näitusel eksponeeritud esikülgi.

“Juba näitust koostades mõtlesime sellele, et oleks hea, kui see jõuaks ka muudesse kohtadesse Eestis, sest paljud inimesed ei pruugi paari kuu jooksul, mil näitus on avatud, Tartusse jõuda,” rääkis näituse üks koostaja, Tartu Ülikooli raamatukogu kogude osakonna juhataja Kristhel Haak. “See on hea võimalus ühest küljest meenutada erinevaid sündmusi meie ajaloos, teisalt aga näha, kuidas läbi kahe sajandi on neid ajakirjanduses kajastatud. Rändnäitus on raamatukogu 220. juubeliaasta kingitus vaatajatele üle Eesti.”

Rakvere, selle lähiümbruse elanikud ning külalised saavad näitust vaadata sealses keskraamatukogus, kus see on avatud mai lõpuni. Edasi liigub väljapanek Märjamaale, Haapsallu, Kuressaarde ning Tallinnasse.

Näituse koostasid ülikooli raamatukogu töötajad Kristhel Haak, Kertu Uri, Marika Liivamägi ja Jaana Mäesalu ning ajakirjanduse ajaloo uurijad Roosmarii Kurvits ja Ene Selart. Väljapaneku kujundas Lilian Mengel.

Kogumikku “Elu esiküljel” saavad ajakirjanduse ajaloo huvilised osta ülikooli raamatukogu e-poest või Rahva Raamatu kauplustest.

Lähemalt saab Lääne-Virumaa raamatukogus avatud näitusest lugeda siit.

Kristhel Haal
Näituse kuraator