Näitus „Oma nurgakene, oma lapikene maad“ tutvustab eestikeelset läti ilukirjandust

10.11.2020

Neljapäeval, 12. novembril avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus läti ilukirjanduse näitus „Oma nurgakene, oma lapikene maad“. Väljapanekul saab tutvuda meie lähima lõunanaabri Läti kirjanike teostega, mis on tõlgitud eesti keelde.

Näituse idee autor on Tartu Ülikooli läti keele õppejõud ja tõlkija Ilze Tālberga, kes eestlastel külas käies nägi tihti riiulitel läti autorite raamatuid. „Ühel hetkel tekkis uudishimu välja uurida, kui palju ja milliseid lätikeelseid raamatuid eesti keeles üldse olemas on,“ rääkis Tālberga. „Kirjandusnäituse tegemine tundus selle teadasaamiseks hea võimalus.“ Koos oma hea tuttava Evelin Arustiga TÜ raamatukogust tehtigi mõte teoks.

Näituse väljapanekus on ainult Tartu Ülikooli raamatukogus leiduvad tervikteosed, esimesed neist pärit 1860. aastatest. Samuti tutvustatakse tõlkijaid, tänu kellele on lätikeelne ilukirjandus jõudnud meie lugejateni. Tõlketöö näitena on väljas Valli Helde käsikirjad trükis ilmumata raamatutele. Lisaks saavad külastajad valitud teostest kuulata tekstilõike nii eesti kui läti keeles. 

Näituse läti ilukirjandusest eesti keeles koostasid Ilze Tālberga ja Evelin Arust ning kujundas Tiit Pähnapuu. Näitust saab raamatukogu 3. korruse fuajees vaadata 12. detsembrini.

 

Lisateave:
Evelin Arust
Näituse koostaja

 

 

 

Jaga seda lehekülge