Näitus “Väikesed riigid ajaloohoovuses” tutvustab Eesti ja Ungari diplomaatiliste suhete kujunemislugu

04.06.2021

Alates 2. juunist on TÜ raamatukogu 2. korruse fuajees avatud näitus „Väikesed riigid ajaloohoovuses“, mis on pühendatud Ungari ja Eesti vaheliste diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale.

Näitus annab ülevaate riikidevaheliste suhete kujunemisest ja olulisematest sündmustest. Kuni esimese maailmasõjani olid kahe riigi ja rahva vahelised poliitilised suhted juhusliku iseloomuga. Ametlike suhete loomise põhjuseks sai sõjas vangi langenud Ungari sõdurite kojutoomise küsimus 1920. aastal, kui vangide vahetamise üle peetavate läbirääkimiste kohaks valiti Moskva ettepanekul Eesti.

24. veebruaril 1921. aastal tunnustas Ungari de jure Eesti Vabariiki, järgnevatel aastatel sündis Budapestis otsus avada Tallinnas saatkond. Nõukogude okupatsiooni ajal riikidevaheline ametlik läbikäimine peatus, kuid saatkondade töö taastati 1999. aastal ja siis pärast väikest vahepausi taas 2019. aastal. Kahepoolse suhtluse eesmärkide osas valitseb üksmeel: soov teineteist paremini tundma õppida, tugevdada poliitilisi, majandus- ja kultuurisuhteid ning leida noori, kelles äratada sümpaatiat teineteise kultuuri vastu.

Ungari Kultuuri Instituudi pool koostatud näitus jääb raamatukogus avatuks 30. juunini.

 

 

Jaga seda lehekülge