Näitusel „Stseenid“ kohtuvad mälu ja Veneetsia linnaruum

02.09.2024

Näitus "Stseenid" toob kokku tööd kunstnik Triin Kerge kahest seeriast: "Liiv ja muud setted" ning Veneetsiast inspireeritud loomingu. Näitus on Kerge loominguline uurimus kodu, mälu ja identiteedi teemadel, kus tikkimine mängib keskset rolli.

Tikkimine Kerge töödes on kui mineviku hetkede jäädvustamine, kus iga piste toimib tõendina sellest, mis kunagi eksisteeris, avades vaatajale ukse minevikku ja näidates, kuidas sellest kasvab välja olevik.

Seeria "Liiv ja muud setted" uurib looduse ja inimese seost. Tikkimine sümboliseerib juurestikku, mis ühendab kunstniku tema mineviku ja juurtega. Kerge kasutab tikkimist, et kaardistada oma teekonda läbi looduse elementide. Liiv kui sümbol esindab pidevat muutust, samas kui setted minevikust kujundavad meie olevikku. Need teosed peegeldavad aja kihistusi ja isiklikke lugusid, mis on seotud kodu ja kuuluvuse tundega.

Veneetsiast inspireeritud seeria viib külastajad visuaalsele rännakule läbi Veneetsia linnaruumi, keskendudes vee ja valguse mängule ning sõnumitele, mida võib leida linna seintelt.

Kahe seeria töödes põimuvad omavahel isiklik ja kollektiivne mälu. Tööde kaudu kutsub Kerge vaatajaid mõtisklema kodu kui füüsilise ja emotsionaalse ruumi üle.

Triin Kerge (EE/IT, s 1986) on Tallinnas ja Veneetsias elav kunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistrantuuri ja Walesis asuva Newporti ülikooli dokumentaalfotograafia bakalaureuseõppe. Tema loomepraktika keskendub kollektiivse ja isikliku mälu seostele, mälu olemusele ja materiaalsusele. Üheks läbivaks teemaks Kerge praktikas on kodu tähenduse mõtestamine.

Näitus „Stseenid“ on ülikooli raamatukogus avatud 13. oktoobrini.

 

Lisateave:
Lilian Mengel
Kultuurikeskkonna juht
737 5751

 

Jaga seda lehekülge