Olga ja Priit Pärna näitus „Õnnelikud hetked“ toob publiku ette üksikud kaadrid animafilmidest

03.05.2021

Tänasest on ülikooli raamatukogu näituste saalis avatud TÜ vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna näitus „Õnnelikud hetked“, kus saab vaadata valitud kaadreid kunstnike loodud neljast animafilmist.

Autorid on näitusele valinud 50 pilti animafilmidest „Hotell E“, „Elu ilma Gabriella Ferrita“, „Tuukrid vihmas“ ja „Lendurid koduteel“.

Kunstnike sõnul on tegemist näitusega, mis näitab, mida kino näitas. „Liialdamata võib öelda, et pääsemine nende väljavalitud kaadrite hulka, mida näitusel vaadata saab, oli tõeline lotovõit,“ tunnistas kunstnik Priit Pärn. „Neljas filmis kokku oli umbes 162 700 kaadrit. Seega tuli meil otsustada, millised on need 50 pilti ehk iga üksik pilt on 0,0307% kõikidest kaadritest, mis me publikule vaatamiseks välja paneme.“

Iga pilt on nö tardunud hetk, mis meenutab filmitegijatele aega, mil see hetk sai oma kätega – ja oma tiimi kätega – valmis tehtud. „Tegija jaoks on sellised hetked väga õnnelikud, eriti sellele ajale tagasi vaadates,“ sõnas Pärn. „Nii oli meie jaoks selge, mis saab näituse pealkirjaks.“

Vaatajatel on nüüd aga võimalik end proovile panna ja näitust vaadates meenutada, kas nad mäletavad neid konkreetseid kaadreid tuntud animafilmidest.

Näitus jääb ülikooli raamatukogus avatuks 13. juunini.

ut.ee/vabadkunstid