Ööraamatukogu alustab 24. mail

17.05.2021

Järgmisest nädalast saavad kõik eksamiteks ja lõputöödeks valmistuvad tudengid raamatukogus õppida keskööni. Kevadise eksamisessiooni ööraamatukogu, mis toimub koostöös TÜ Üliõpilasesindusega, on esmaspäevast reedeni avatud 9-24 ning laupäeval ja pühapäeval 12-24.  

“Kuigi ülikoolis jätkub distantsõpe, näeme meie majas õppivate üliõpilaste järgi, et vajadus koha järele, kus saab rahulikult keskenduda, on selgelt olemas,” rääkis TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto. “Kuna kohe-kohe on tudengitel nö lõpuspurt ehk viimased eksamid ja arvestused, siis võib arvata, et nii mõnigi vajab nendest valmistumisel lisa hilistest õhtutundidest. Ööraamatukogu just neid ootabki.”

Lisaks võimalusele õppida lugemissaalides, saab keskööni kasutada ka eelnevalt broneeritud rühmatööruume. Endiselt tuleb järgida reeglit, et ühes ruumis võib samaaegselt viibida kuni 2 inimest.

Samuti on raamatukogus võimalik kasutada ruume veebi teel eksami sooritamiseks või lõputöö kaitsmiseks. “Lisaks rühmatööruumidele on meil sellest aastast olemas ka ruumid, kus on arvuti koos mikrofoni ja kõrvaklappidega,” tutvustas Einasto uut võimalust. “Võib tulla, piltikult öeldes, käed taskus, ja eksamit teha.” Arvutiga üksikkabiinide kasutamine on tasuline.

Jätkuvast koroonaohust tingituna sel kevadel ööraamatukogu raames üritusi ei korraldada, küll aga saab õppimise vahel lõõgastuda mitmeid raamatute välk-näituseid vaadates. 

Ööraamatukogu on avatud 6. juunini.

 

Lisateave:
Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja
737 5774

 

Jaga seda lehekülge