Ööraamatukogu toimub 4.-17. jaanuarini

21.12.2020

Talvise eksamisessiooni ööraamatukogu toimub 04.-17. jaanuarini. Sel perioodil saab raamatukogus eksamiteks valmistuda keskööni.

“Olime ööraamatukoguga oma plaanides loomulikult arvestanud,” rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. “Küll aga tekkisid kahtlused, kas seda on ikka vaja, kui ülikoolis on distantsõpe ja eksamid toimuvad enamuses veebi teel.” Ööraamatukogu vajalikkust arutati üliõpilasesindusega ning ühiselt leiti, et õppimise võimalus raamatukogu rahulikus ja keskendumist soodustavas keskkonnas peab olema. “Meie maja on suur, ruumi- ja õhuküllane. Siin on hea õppida. Loodame, et tudengid seda võimalust ka kasutavad, ” lisas Aru.

Ööraamatukogus on õppimiseks lugemissaalid nii teisel kui kolmandal korrusel, samuti rühmatööruumid ja arvutiklass. Tudengitel on võimalik raamatukogust ka veebi teel eksameid teha. Vajadusel saab lugejateenindusest laenutada veebikaamerat või osta kõrvaklappe.

Kehtivatest piirangutest tingituna ööraamatukogus sel korral üritusi ei korraldata. Raamatukogu palub kõigil järgida 2+2 reeglit ning kanda maski. Mõistagi kehtib rangelt nõue tulla raamatukokku tervena.

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja