ÖÖraamatukogu tuleb koos lugemiskoerte ja digikunstiga!

04.01.2016

4. jaanuarist 2016 on ülikooli raamatukogu koostöös Tartu Ülikooli Üliõpilaskonna Sihtasutusega (TÜÜSA) avatud kolmel nädalal esmaspäevast neljapäevani tavapärasest kolm tundi kauem. Taas avatakse ka lastetuba Nimmik-Nummik raamatukogu 2. korrusel ruumis 186.

Raamatukogu lahtiolekuajad:
04.–07. jaanuar 09.00–01.00
11.–14. jaanuar 09.00–01.00
18.–21. jaanuar 09.00–01.00

Kuni kella üheni öösel on tudengite kasutuses kõik valdkonnasaalide avakogud, rühmatööruumid, kojulaenutus, arvutitöökohad, 2. korruse suur saal ja mõnus õpikeskkond.

Seekord on tudengitel erakorraline võimalus valmistuda ööraamatukogu raames eksamiks koos spetsiaalselt välja õpetatud lugemiskoertega. Õppimine koos ülisõbraliku lugemiskoeraga toimub teisipäeviti ja neljapäeviti 2. korrusel rühmatööruumis Karja kella 18–20.

Koostöös TÜ Turundusklubiga tuuakse õppivale tudengile lähemale Markus Kasemaa näitus-projekt „Art to People“, luues moodsa kunstiga eksamite ajaks loomingulisemat õhustikku. Üliõpilased saavad panna käed külge raamatukogu sisekeskkonna kujundamisele ja muuta ruume digijooniste abil meelepärasemaks.

Sel ajal kui raamatukogu tagab tudengitele „vaimset toitu“, hoolitseb TÜÜSA nende kehakinnituse eest öisetel tundidel, pakkudes raamatukogu fuajees kohvi ja snäkke.

Taas on kogu ööraamatukogu ajal avatud ka lastetuba Nimmik-Nummik 2. korrusel ruumis 186, kuhu lapsevanemad saavad tulla õppima koos lapsega. Esmaspäevast neljapäevani kella 17–20 hoolitsevad aga laste eest TÜ raamatukogu töötajad ning TÜÜSA liikmed.

Lastetoas saavad pisipõnnid ronida, sõita autoga, liugu lasta, kodu- jm rollimänge mängida. Peale selle saavad nad puslesid kokku panna, joonistada, lugeda ja muinasjutte kuulata. Lastetuppa on toodud arendavaid ja lõbusaid mänguasju ning raamatuid.

Laste soovitatav vanus on 2 kuni 7 aastat. Lastetoa teenus on tasuta.

Lisainfo:
Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja
tel 737 5774
email: olga.einasto@ut.ee

Info edastas:
Kersti Kuusemäe
TÜ raamatukogu sekretär
tel 737 5703
e-post: kersti.kuusemae@ut.ee

Jaga seda lehekülge