Ootame soovitusi eesti autorite raamatute digiteerimiseks

07.12.2020

Täna alanud sotsiaalmeedia kampaania raames ootab TÜ raamatukogu kõigilt ettepanekuid eesti autorite poolt kirjutatud või koostatud raamatute digiteerimiseks. Kampaania kestab kaks nädalat ning selle lõpus loositakse kõigi soovitusi jaganud inimeste vahel välja tahvelarvuti. 

"Küllap on nii mõnedki mõelnud, et üks või teine raamat võiks olla digiteeritud, et seda mugavalt bussis või rongis lugeda - olgu see siis õppematerjal või ilukirjandusteos," rääkis kampaania ideest TÜ raamatukogu projektijuht Elena Sipria-Mironov. "Nüüd ongi hea võimalus see soov või ettepanek raamatukogu Facebooki lehele kirja panna. Meie omalt poolt tegeleme autoriõiguste küsimusega ning teeme kõik, mis võimalik, et soovitatud raamatud saaks digiteeritud." 

Oma ettepaneku saab lisada Facebooki lehel oleva kampaania postituse kommentaaridesse. Kõigi vahel, kes jagavad raamatute digiteerimise osas meile soovitusi, loositakse 22. detsembril välja tahvelarvuti Samsung Galaxy Tab 4. 

Soovitusi raamatute digiteerimiseks saab esitada ka pärast kampaaniat ja need on võimalik edastada meile kodulehe vormi kaudu. Kõik raamatud digiteeritakse üle-euroopalise projekti EODOPEN raames. 

 

Lisateave: 
Elena Sipria-Mironov
TÜ raamatukogu projektijuht
737 5750

 

Jaga seda lehekülge