Peaminister Jüri Ratas külastas Tartu Ülikooli raamatukogu

06.03.2020

Täna hommikul külastas Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas Tartu Ülikooli raamatukogu, et tutvuda 2018. aasta lõpus taasavatud ja renoveeritud hoonega. Peaminister kohtus raamatukogu direktori Krista Aruga, et arutleda raamatukogude rolli ning võimaluste üle tänapäeva haridus- ja teaduselus.

“Rääkisime peaministriga mitmete teemade hulgas teadusraamatukogu suundumusest, mis aitab kaasa ühiskonna arengule – avatud teaduse ja avaandmete vajalikkusest,” ütles Krista Aru. “Teadusinformatsiooni laialdane kättesaadavus on üks meie prioriteetidest ning avatud teaduse põhimõtete ja strateegia kokkuleppimine eeldab tugevat koostööd siinsete kõrgkoolide ja valitsuse vahel. Raamatukogul on selles protsessis oluline roll täita.“

Pärast kohtumist Krista Aruga tegi peaminister raamatukogus ringkäigu, kus tutvuti renoveeritud hoone kaasajastatud õppimisvõimalustega ja haruldaste raamatute hoidlatega. Peaminister huvitus nii raamatukogu digiteerimispoliitikast kui ka raamatukogu arengust avatud kultuurikeskkonnana.

Ülikooli raamatukogu külastuselt suundus peaminister edasi Võrumaale.

Lisainfo:
Herdis Olmaru