Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus ootab tutvuma õppimis- ja teadustöövõimalustega

24.04.2017

Tartu ülikooli raamatukogus asuv Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus on taas avatud ning ootab huvilisi tutvuma õppimis-, täiendus- ja teadustöö võimalustega Ameerika Ühendriikides ja Kanadas.

Õpilastele ja tudengitele on alates veebruarist nõu ja jõuga abiks uus üliõpilasnõustaja Laura Suur. Laura on ka ise Ameerika Ühendriikides õppinud ja töötanud: 2011. aastal astus ta õppima San Francisco ülikooli spordistipendiumiga bioloogia ja keskkonnatehnoloogia erialadel ja pärast lõpetamist 2014. aastal kasutas OPT (Optional Practical Training) programme, et USAs ka tööalaseid kogemusi omandada. Kokku elas Laura Ameerika Ühendriikides 5 ja pool aastat, seega oskab ta isiklikest kogemustest nõu anda mitte ainult protsessi tehnilise aspekti, vaid ka praktilise poole kohta.

Kõik huvilised on oodatud, olenemata õppestaatusest – gümnaasiumi õpilased, tudengid ja ka need, kes töötavad, aga tahaks oma teadmisi Ameerika ülikoolides täiendada. Infot saab USA õppesüsteemi tutvustamisest ja sobiva õppeasutuse leidmisest kuni kultuurilise ettevalmistuseni vahetult enne Eestist ärasõitu. Teabekeskuses saab teha ka SAT testi ja laenutada laia valikut ettevalmistusmaterjale keele- ja akadeemilisteks testideks. Samuti on sealt võimalik saada kõige laiapõhjalisemat infot stipendiumite kohta, mis aitavad rahastada õpet Ameerika Ühendriikides. Keskus kuulub USA valituse poolt ametlikult tunnustatud teabekeskuste hulka ja teeb tihedat koostööd USA saatkonnaga Tallinnas.

Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus on telefoni ja e-maili teel kättesaadav järgmistel aegadel:

E: 10-14
T: 14-18