Pop-up lugemissaalide avamist saadab tuletants ja avapauk

07.10.2016

TÜ raamatukogu avab 10. oktoobril Toomemäel (J. Liivi tn 4) ajutised nn pop-up lugemissaalid. Kell 15.00 on kõik huvilised oodatud meeleolukale avaüritusele endise Rahvusarhiivi hoone ees. Avamisele annavad hoo sisse Zerkala tuletantsijad ning avapaugu garanteerib AHHAA teadusteatri professionaalne trupp.

Ligi 500-ruutmeetrisel pinnal pakub raamatukogu oma lugejatele erineva suurusega ruume, mis sobivad nii individuaalseks õppimiseks kui ka rühmatööks. Toetava õpikeskkonna loomiseks on üks saal sisustatud arvutitöökohtadega. Lisaks saab kasutada autoriseeritud arvuteid sundeksemplaride ja standardite lugemiseks ning printerit ja paljundusmasinat.

Rahvusarhiivi ajaloolises uurimissaalis saavad TÜ raamatukogu lugejad süvenenult õppida, kasutada RVL-i kaudu tellitud raamatuid ja TÜ õppejõudude poolt koostatud ainepakette. Õdus puhkeala ja sööginurk võimaldavad õppetööst puhates ka vabamalt aega veeta, suhelda sõpradega ja keha kinnitada.

TÜ raamatukogu hoone jääb renoveerimistööde tõttu suletuks vähemalt 12. detsembrini, senikaua on pop-up lugemissaalid avatud E-R 9-21 ja L-P 12-18. Infopunkt, kus saab end lugejaks registreerida, lugejaõigusi pikendada ja viiviseid maksta, asub10. oktoobrist alates samuti Liivi tänaval ning on avatud tööpäevadel 9-17.

Raamatute laenutamine ja tagastamine toimub jätkuvalt ainult peamajas Akadeemia tänava sissepääsu kaudu, E-R 9-19 ja L 12-16.

Lisainfo

Martin Hallik
TÜ raamatukogu direktor
515 3853
martin.hallik@ut.ee

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja
737 5774
olga.einasto@ut.ee

PRESSITEADE

 

Jaga seda lehekülge