Prima Vista festivali üritused jõuavad ka raamatukokku

18.09.2020

Järgmisel nädalal Tartus toimuv kirjandusfestival Prima Vista ootab publikut nii kirjanikega kohtumistele, uute raamatute esitlustele kui põnevatele kirjandusteemalistele jalutuskäikudele linnaruumis. Lisaks toimub Raekoja platsil traditsiooniline raamatulaat ning koos kirjandusüritustega on tänavuse festivali teemal “Inimese varjud” kokku pandud ka kunsti- ja filmiprogramm. Mitu üritust toimub ka TÜ raamatukogus.

“Usun, et kirjandussõbrad vajavad praegu kohtumisi ka päriselus,” sõnas MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista juhatuse esinaine Annika Aas. “Kevadel ja suvel saime eriolukorras ning selle järgselt küll kodus raamatuid lugeda, aga tahaks ju ka kirjanikega vahetuid kokkusaamisi ja mõttevahetusi. Nii leidsime meeskonnaga ühiselt, et festival peab ikkagi toimuma. Kuigi väliskülalisi on sel korral reisimispiirangute tõttu vähem, saime kohalike esinejatega kuueks päevaks kokku panna igati huvitava ja mitmekülgse kava.”

Ülikooli raamatukogus toimuvad festivali nädalal järgmised üritused:

Kolmapäeval, 23. septembril kell 18.30 - Olga Einasto ja Elmet Neumanni kontsert "Isa laulud" konverentsisaalis. Loe lähemalt kontserdist siit.

Reedel, 25. septembril kell 16 - Harry Potteri viktoriin konverentsisaalis

Reedel kell 17 "Vestlusõhtu Hoffmann ja hoffmaniada. Varjud ja alateadlikkus" fonoteegis ning kell 19 P. I. Filimonovi luuletund ja raamatu „10 живых эстонских писателей” esitlus, samuti fonoteegis.

Samuti on majas Prima Vista teemast inspireeritud näitused.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub 21.- 26. septembrini. Tänavusest teemast „Inimese varjud“ lähtuvalt on programmi keskmes on mälu, vaimne tervis, teadmised ja inimese mõju keskkonnale ning festivali patrooniks on Viivi Luik.

Festivali kava: https://kirjandusfestival.tartu.ee/programm/

Jaga seda lehekülge