Raamatukogu 3. korrusel on avatud lapitekkide näitus

10.12.2018

Esmaspäevast, 10. detsembrist on raamatukogu 3. korruse seintele välja pandud lapivaipade näitus, mis on loodud pühendusega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Lapivaibanäituse „Minu Eesti täna“ algatus pärineb Meremäe käsitööseltsi Meroos eestvedajalt Sirje Paklerilt. Koos Vastseliina käsitööühingu juhi Ilme Aimuga kutsusid nad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud lapivaipasid õmblema kõiki Eesti käsitöötegijaid ja -huvilisi. Kuu aja jooksul registreerus ettevõtmisse üle 100 vabatahtliku, kelle seas on kutselisi käsitöölisi, harrastusõmblejaid, käsitööõpetajaid, õpilasi ja on ka neid, kelle jaoks on see esimene lapitöö.

Iga looja võis näituse pealkirja tõlgendada oma soovi kohaselt ja rääkida oma lugu Eestist, kasutades värve, mustreid ja pindasid, materjale ja tehnikaid.

Lapitekid jõuavad lõpuks Eesti Rahva Muuseumi, kus need säilitatakse tulevaste põlvede jaoks. Näituse eestvedajate mõte oli, et kunagi 100 aasta pärast võib lapselaps vaadata oma esivanema lapitööd ja näha ja mõelda, kuidas tema vanaema nägi ja mõistis oma maad.

Ülikooli raamatukogus saab lapitekke vaadata kuni 31. jaanuarini.