Raamatukogu kingib üliõpilastele pallimängupuuri

25.04.2016

Peagi saabub pingeline eksamiperiood ning raamatukogu on taas üliõpilastest tulvil, kuid pidev laua taga istumine ja sessistress võib olla kahjulik nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Üliõpilaste heaolu tagamiseks pakub TÜ raamatukogu võimalust kergeks füüsiliseks tegevuseks ja meeleolu tõstmiseks mängida palli siseruumidesse mõeldud seadmes.

Cubey-nimelise leiutise autor on telesaate „Ajujaht“ eelmise hooaja finaali pääsenud Maxim Shilo. Tema sõnul on raamatukogusse paigaldatud Cubey pallimängupuur juba teine prototüüp, mida on kasutanud oma kontorites Eesti ettevõtted, ning varsti saab valmis järgmine, veelgi mugavam ja täiendatud disainiga versioon.

Tartu ülikooli raamatukogu on esimene akadeemiline asutus, kes pakub üliõpilastele võimalust Shilo leiutisega lähemalt tutvuda ja õpingute vahel lõbusat pallimängu proovida.

„Mul on hea meel, et Cubey just raamatukokku jõudis, sest oma kogemusest mõistan noorte vajadust sessi ajal pärast pikki õppimistunde aktiivselt liikuda ja teha üks kiire restart. Parim puhkus on aga aktiivne mäng ja positiivne emotsioon. Kui aega napib, võib pühendunud õppija leida mänguruumi ka raamatukogus. Cubey on tehtud tudengitelt tudengitele, arvestades nende vajadusi pingelise sessi ajal,“ märkis Shilo.

Eesti keeles Kuubik oli esialgu mõeldud jalgpalli treeningvahendina väiksematele lastele, kuid ajapikku hakkas seadme kontseptsioon muutuma. Raamatukogu suures valges saalis oleva mängu prototüübi on disaininud Eesti kunstiakadeemia üliõpilased magistritöö projektina ning leiutaja Maxim Shilo sõnul on nüüd eesmärk teha mäng kättesaadavaks kõigile, kes iga päev aktiivselt ei liigu või on sunnitud veetma suurema osa päevast siseruumides.

Mängureeglid on lihtsad: tuleb esimesena visata kolm palli vastase selja taga asuvasse väravasse kas käsi või ainult jalgu kasutades. Mõlemad variandid on üpris intensiivsed, kui õigesti mängida. Mängu tutvustav video on leitav http://cubeysports.com/.

Cubey pallimängupuur on kingituseks üliõpilastele peagi algavate tudengipäevade ja ööraamatukogu ajaks, mis kestab tänavu kaks nädalat 23. mai kuni 2. juuni.

Teenindusosakonna juhataja Olga Einasto sõnul on raamatukogu valmis sessi ajal oma lugejaid toetama pakkudes nii mugavat õpikeskkonda kui ka võimalusi stressipingeid veidi maandada.

Lisainfo
Elena Sipria-Mironov, TÜ raamatukogu projektijuht
tel 737 5750
elena.sipria-mironov@ut.ee

Jaga seda lehekülge