Raamatukogu kutsub kõiki 220. sünnipäeva tähistama

07.06.2022

Reedel, 17. juunil tähistab Tartu Ülikooli raamatukogu 220. aastapäeva. Sünnipäevale oodatakse kõiki praegusi, endisi, aga ka tulevasi lugejaid ja töötajaid.

“Üliõpilaste jaoks on raamatukogu muidugi nagu teine kodu,” sõnas TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. “Aga meie maja Tartu kesklinnas on justkui maamärk veel väga paljude linlaste ja ka külaliste jaoks, kes käivad siin lugemas või töötamas.” Aru sõnul on majas igapäevaselt erinevad põlvkonnad ja just see näitab, et raamatukogu on igas mõttes kohtumispaik. “Siin kohtutakse nii inimeste kui teadmistega. Raamatukogu keskkond inspireerib jätkuvalt keskenduma ja süvenema – täpselt nagu 220 aastat tagasi,” lisas ta.

17. juunil kell 11 on kõik tähtpäeva puhul oodatud raamatukogu ette, kus saab kuulata puhkpillimuusikat, kõlavad tervitused ja õnnesoovid mitmetelt teistelt Tartu linna asutustelt ning esitletakse raamatukogu aastaraamatut. Külalistele pakutakse kohvi ja kringlit.

Kell 13 saavad huvilised liituda ekskursioonigruppidega, mille giidid tutvustavad muusikaosakonda ja erinevaid hoidlad, kuhu tavalugeja igapäevaselt ei pääse.

Raamatukogu asutamise päevaks loetakse esimese laenutuse sisekannet laenutuspäevikusse 23. juunil 1802. aastal. Avamisel oli ülikooli raamatukogus, mille esimene direktor oli saksa päritolu professor Johann Karl Simon Morgenstern, 4000 köidet. Tänaseks on raamatukogus ligi 4 miljonit teost.

Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht