Raamatukogu näituste saalis esitletakse raamatut "Käsikirjad ristteel"

15.01.2020

Esmaspäeval, 20. jaanuaril kell 14 esitletakse Tartu Ülikooli raamatukogus raamatut "Käsikirjad ristteel". Teos sisaldab raamatukogus novembris avatud samanimelisel näitusel tutvustatud käsikirjapärandit ja selle uurimise ajalugu ning näitlikustab sellise uurimiskontseptsiooni sisu ja vajalikkust.

Eesti ja Tartu ajaloolist identiteeti on kujundanud tõik, et siin puutuvad kokku läänepoolne saksa ja rootsi ning idapoolne vene kultuur. Ent meie juurest ulatub üks kultuuritelg ka lõunasse, edelasse ja kagusse, Lähis-Itta, Ida-Vahemere ruumi, Egiptusesse ja Etioopiasse, Kesk-Aasiasse ja kaugemalegi. Eesti asub suure ja mitmekesise Ida-Euroopa äärealal, kustkaudu on Läänemere idakalda suunas tuhandeid aastaid liikunud keele- ja kultuurikontaktid, millest annavad tunnistust Tartu Ülikooli raamatukokku jõudnud käsikirjad ja nende uurimislugu.

Raamatu on koostanud Anu Põldsam ja Urmas Nõmmik.

Esitlusel peab TÜ raamatukogu säilitus- ja konserveerimisosakonna juhataja Kristina Virro miniloengu teemal "Käsikirjade mikromaailm". Samuti saavad kõik vaadata käsikirjade näitust, mis jääb avatuks kuni 24. jaanuarini.

Anu Põldsam
judaistika lektor