Raamatukogu ootab huvilisi „Infopädevuse“ e-kursusele

02.10.2018

Oktoobri lõpus algab taas kõigile infootsingu põhioskustest huvitatutele Tartu ülikooli raamatukogu vaba juurdepääsuga e-kursusele ehk MOOC „Infopädevus“. Kursus on kõigile tasuta.

Kursusele oodatakse gümnasiste ja põhikoolide õpilasi, kes õpingute ajal peavad koostama uurimistöid, aga ka õpetajaid, kes oskaks õpilasi info otsimisel juhendada. Kindlasti sobib „Infopädevus“ ka juba kõrgkoolides õppivatele noortele.

„Kursust on väga mugav läbida, sest iga osaleja saab valida just talle sobiva aja, millal ta õppetööga tegeleb,“ sõnas üks kursuse koostajatest, erialainfotalituse juhataja Lilian Neerut. „Meie omalt poolt pakume õppe ajal tuge, kui tekib küsimusi või mõni teema jääb veidi segaseks.“

„Infopädevuse“ e-kursuse eesmärgiks on tutvustada kasutajatele internetis kättesaadavaid kvaliteetseid inforessursse, anda teadmisi ja praktilisi oskusi uurimistööks vajaliku teabe otsimiseks ning infoallikate kriitiliseks hindamiseks.

Teemadena käsitletakse näiteks päringu koostamist, tutvutakse Eesti andmebaasidega ja Eestile riigilitsentsiga avatud EBSCO andmebaasidega. Käsitletakse ka infootsingut internetis, infoallikate hindamist, teabe eetilist kasutamist jne.

Need, kes soovivad võimalust küsida abi oma otsinguteks ja saada TÜ digitaalse tunnistuse, on oodatud registreeruma veebipõhisele kursusele TÜ Moodle'i keskkonnas ning sooritama ka kohustuslikud testid.

MOOC-id ehk vaba juurdepääsuga e-kursused on muutumas üha populaarsemaks, sest see on mugav võimalus omandada uusi teadmisi ja oskusi inimesele sobival ajal ja kohas. Raamatukogu koostatud „Infopädevuse“ MOOCil on eelmiste kordadega läbinud 545 osalejat.

Kursusele saab registreerida 29. oktoobrini.

Täpsem info siin: https://www.ut.ee/et/mooc/infopadevus