Raamatukogu pakub alanud õppeaastal lugejatele mitu uut võimalust

23.09.2015

Septembrikuu jooksul on TÜ raamatukogu loonud oma lugejatele mugavaid võimalusi, millest paljud on ajendatud kasutajate tagasisidest.

Kevadise eksamiperioodi ajal korraldas raamatukogu lugejaküsitluse, et uurida, millised on lugejate ootused ja soovid raamatukogule. Küsitlusest selgus, et üldiselt on üle 90% vastanutest raamatukogu teenustega rahul. Raamatukogu kasutajad pakkusid mitme teenuse ja keskkonna täiustamiseks välja erinevaid mõtteid ja ideid (kokku ligi 1000), millest paljud on üsna lihtsasti teostatavad.

Kasutajate vajadustest ja ootustest lähtudes on raamatukogu söögituppa 3. korrusel paigaldatud kuumaveeautomaat kohvi või tee valmistamiseks. Samuti on ostetud kümme kott-tooli, et muuta tudengite õpikeskkonda veelgi mugavamaks. Ülikoolivälised lugejad saavad nüüd kasutada arvuteid ning kiirema õppetöö jaoks on uuendatud meediasaali arvutiparki – välja vahetati üle 30 amortiseerunud arvuti. Grupitööruumidesse on paigutatud lisamonitorid, et tudengid saaksid teha rühmatöid mugavamalt (jagada ekraanipilti grupiga). Lisaks parandati WiFi levi kvaliteeti. WiFi võrk on nüüdsest kiirem ning võimaldab rohkem samaaegseid kasutajaid. Sügiskuudel valmib uue välimusega ja süsteemiga raamatukogu koduleht, mida saab hakata kasutama jaanuari alguses.

Uue akadeemilise õppeaasta esimesed nädalad möödusid raamatukogus RebaseÕPPE tähe all. Erialareferendid korraldasid esmakursuslastele ja teistele huvilistele üle 30 koolituse ning alustasid rekordarvu osalejatega infopädevuse e-kursust. Kahe nädala jooksul jagasid raamatukoguhoidjad uue lugeja esmaabi infolauas kasulikke nippe raamatukogu kasutamise kohta ja nõustasid ligi 250 abivajajat. Samuti tutvustati erivajadustega tudengite ümarlauas raamatukogu teenuseid ja võimalusi.

TÜ raamatukogu arendab füüsilist ja virtuaalset keskkonda eesmärgiga luua eri sihtrühmadele sobivaid ja kvaliteetseid õppe- ja teadustöö võimalusi ning pakkuda võimalikult täiuslikku kasutajakogemust.

Lugejaküsitluse „Viis küsimust raamatukogu tuleviku kohta“ tulemustega saab tutvuda SIIN.

Info edastas:
Kersti Kuusemäe