Raamatukogu pakub EOD kevadkampaania raames e-raamatuid soodushinnaga

23.03.2015

16.-29. märtsini saab kuni 200-leheküljelisest autoriõiguse alt vabast raamatust tellida e-raamatu hinnaga vaid 10 eurot.

Tartu ülikooli raamatukogu pakub e-Book on Demand (EOD) teenusena kõrge kvaliteediga ja tekstituvastusega e-raamatuid. EOD kevade eripakkumises osaleb 13 Euroopa raamatukogu ning kokku pakutakse digiteerimiseks fikseeritud hinnaga üle miljoni autoriõiguse alt vaba raamatu.

TÜ raamatukogus valmistatakse digitaalkoopiaid raamatutest, mis on leitavad EOD Search otsimootori vahendusel ning mille juures on elektronkataloogis ESTER ja digiteeritud sedelkataloogis EMIL nupp „EOD telli digitaalkoopia”. Kui tavaliselt koosneb EOD teenuse hind alushinnast 9,55 eurot ja hinnast lehekülje kohta 13 senti, siis 29. märtsini saab kuni 200-leheküljelise e-raamatu tellida 10 euroga. Täiendavatele lehekülgedele kehtib tavapärane hinnakiri. Tellimused täidetakse maksimaalselt 10 tööpäevaga.

EOD e-raamatu tellija annab oma panuse raamatuvaramu digiteerimisse. Pärast tellimuse täitmist TÜ raamatukogus tehtud digitaalkoopia arhiveeritakse ja 6 kuu möödumisel tehakse kättesaadavaks TÜ digitaalarhiiv DSpace-is kaudu, otsimootoris EOD Search ja Euroopa digitaalraamatukogus Europeana.

Täpsemalt EOD kodulehel: http://books2ebooks.eu/et/content/eod-kevadpakkumine

Lisainfo:
Elena Sipria-Mironov
TÜ raamatukogu projektijuht
tel 737-5750
e-post: elena.sipria-mironov@ut.ee

 

Info edastas:
Kersti Kuusemäe
TÜ raamatukogu sekretär
tel 737 5703
faks 737 5701
e-post: kersti.kuusemae@ut.ee

Jaga seda lehekülge