Raamatukogu on pärast suveperioodi taas avatud

27.08.2018

Esmaspäeval, 27. augustil avas TÜ raamatukogu taas kõikidele lugejatele uksed. Tänavu oli raamatukogu suveperioodil suletud 2 kuud, et ehitustööd saaksid võimalikult kiiresti jätkuda. Nüüdsest on raamatukogu avatud juba kella 9-st hommikul.  

„Ehituse võimalikult kiireks edenemiseks oli hädavajalik raamatukogu kaheks kuuks sulgeda,“ sõnas TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. „Selle ajaga on ehitaja liikunud äärmiselt kiires tempos ning töödega ollakse graafikust ees. Septembri algul ehitustööd lõppevad.“

Sellele järgneb renoveeritud ruumide möbleerimine, raamatute puhastamine ja kolimine.

Raamatukogus on praegu endiselt avatud teise korruse suur saal ja grupitööruumid, samuti konverentsikeskuse ruumid. Praegu käivad viimistlustööd kolmanda korruse renoveeritud lugemissaalides ja individuaalkabiinides.  

„Orienteeruvalt kahe kuu pärast tahaksime kõik lugejatele mõeldud ruumid avada,“ rääkis Hallik. „Siis on tõesti kõik raamatud omal kohal ja tudengid saavad täielikus vaikuses õppetööle keskenduda.“

Seni julgustab aga Hallik nii uusi kui ka teisi tudengeid kasutama kõiki neid võimalusi, mis raamatukogus on.

„Kevadperiood näitas, et tudengid võtsid teise korruse suures saali, mille oleme praegu õppimiseks kohandanud, kohe omaks. Kui on aga vaja teha rühmatöid, siis saab meie kodulehelt broneerida vajaliku suurusega grupitööruumi,“ lisas Hallik.  TÜ tudengitele on grupitööruumide kasutamine tasuta.

Lugemissaalide raamatuid saab praegu tellida e-kataloogi ESTER kaudu. Lisaks on võimalus küsida konsultatsiooni erialainfospetsialistidelt ja kasutada erinevaid andmebaase. Raamatuid, mis on remondi perioodiks pakitud, saab teistest raamatukogudest tellida raamatukogudevahelise laenutuse kaudu. Remondi perioodil on see teenus tasuta.

Täpsem info kõikide teenuste kohta raamatukogu kodulehel: https://utlib.ut.ee/.

 

Lisainfo:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
7375 749

Jaga seda lehekülge