Raamatukogu tähistab Eesti raamatu päeva kirjanike ja teadlaste vestlusringiga

16.10.2020

Reedel, 23. oktoobril tähistab TÜ raamatukogu kahe Tartu kirjaniku teoste tutvustuste ja sellele järgneva vestlusringiga Eesti raamatu päeva.

Oma viimasest valikkogust „Tuul polnud enam kellegi vastu“ räägib linnakirjanik Carolina Pihelgas, värsket jutukogumikku „Kõik äratatakse ellu“ tutvustab Meelis Friedenthal. Vestlusringis arutlevad mõlemad autorid koos kirjandusteadlaste Mart Velskeri ja Jaak Tombergiga teaduse ja ilukirjanduse vahekordade üle.

Carolina Pihelgas on luuletaja, luule tõlkija, ajakirja Värske Rõhk peatoimetaja ja käesoleval aastal Tartu linnakirjanik. Viimased tunnustused tema töödele on olnud  Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali luulepreemia proosaluulekogu «Valgus kivi sees» eest ja August Sanga nimeline tõlkeluule preemia Pablo Neruda XLVI soneti tõlkimise eest.

Meelis Friedenthalil on ilmunud kolm varauusaja teadus- või ideeajaloost ainet saanud romaani, mitmeid jutte ja novelle ning üks näidend. Jutustus „Nerissa“ vääris 2005. aastal Eesti ulmeauhinna Stalker, romaan „Mesilased“ pälvis 2013. aastal Euroopa Liidu kirjanduspreemia.

Valik mõlema autori loomingust ja nende poolt antud raamatusoovitused on sealsamas ka näitusele välja pandud.

Eesti raamatu päeva tähistatakse juba ligi kakskümmend aastat ning selle eesmärgiks on tuletada meelde, et Eesti raamat oli, on ja jääb üheks meie ülimaks kultuuriväärtuseks.  

Eesti raamatu päeva üritus algab reedel kell 16 raamatukogu kolmanda korruse fuajees ning selle korraldamist TÜ raamatukogus toetab Eesti Kultuurkapital.

Kõik kirjandushuvilised on oodatud kuulama.

 

Lisateave:
Kristhel Haak
kogude arenduse osakonna juhataja
737 5752

 

Jaga seda lehekülge