Raamatukogus avatakse portreenäitus Tartu kultuuriinimestest

07.11.2018

Kolmapäeval avatakse TÜ raamatukogu kolmanda korruse fuajees Konrad Mägi Ateljee  kunstnike portreenäitus. Välja on pandud 55 portreed, millel on kujutatud mitmeid Tartuga seotud kultuuriinimesi.

„Sellel näitusel saab kokku nii Konrad Mägi Ateljees algusaastatel õppinud kui ka praegu seal oskusi ning kogemusi omandavate kunstnike looming,“ tutvustas autoreid näituse üks kuraatoritest Tea Lemberpuu. „Õppida ühtaegu maalimist ja olla ka piisavalt tähelepanelik portreteeritava suhtes on paras pingutus.“ 

Portreteerimine on iga kunstniku jaoks proovikivi. „Lisaks heale pildile peaks sellelt paistma ka äratuntav karakter,“ rääkis Lemberpuu. „Loodame, et vaataja tunneb piltidelt ära meie kultuuriinimesed ja avastab nende puhul ka mõne nüansi, mille on tabanud kunstnik.“

Näituse jaoks portreteeriti 27 põnevat persooni, nende hulgas on näiteks Tõnis Mägi, Merle Jääger, Indrek Hirv, Urmas Vadi, Marju Lepajõe. Maalijaid oli ligi 20 ja tööd valmisid aastatel 2016-2018. Väljapanekusse on lisatud ka mõned portreed, mis on valminud väljaspool Konrad Mägi Ateljeed, kuid mis sobituvad teemasse ja rikastavad väljapanekut.

Kultuuriinimeste portreed valmisid Konrad Mägi Ateljee Seltsi ja Tartu Linnavalitsuse koostöös. Näituse on korraldanud ja kujundanud Tea Lemberpuu ja Margus Meinart.

Näitus “Kultuursed portreed” jääb raamatukogu 3. korrusel avatuks kuni 7. detsembrini.

 

Lisainfo:
Tea Lemberpuu
Näituse kuraator

 

Jaga seda lehekülge