Raamatukogus avatakse professor Peeter Lauritsa kursuse tudengitööde näitus „Riburada > Semantilised vainoköied“

08.05.2018

Neljapäeval, 10. mail kell 17 avatakse ülikooli raamatukogu konverentsikeskuse fuajees vabade kunstide professori Peeter Lauritsa loengusarja Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele” tudengitööde fotonäitus „Riburada > Semantilised vainoköied“.

Loengusarjal osalenud tudengid said sügissemestril ülesandeks pildistada viiest fotost koosnev pildisari. Iseseisva töö ülesandeks oli võimendada foto semantilisi potentsiaale viieosaliste riburadade moodustamise teel. Riburajas ehk pildijadas ehk vainoköies pidi järgmine pilt eelmisega riimuma kas värvi või vormi või kompositsiooni või motiivi kaudu, samas pidi iga pilt mõttelõngas mingi pöörde esile kutsuma või sõlme tekitama.

Kevadsemestri kursusel taaskasutati kaastudengite pilte uute riburadade moodustamiseks. Prooviti erinevaid taktikaid ja kombineeriti neid omavahel.

Professor Peeter Lauritsat aitasid näitusetööde väljavalikul ja kokkupanekul loengusarjal osalenud tudengid ja vabakuulajad: Marja-Liisa Plats, Jaanus Siim ja Ain Protsin.

Näituse kuraatorina lisab Peeter Laurits juurde: „Vainoköisi* valisime loetavuse ja näituse tervikusse sobitumise alusel. Paljud huvitavad jadad pidime välja jätma. Sellest on kahju. Osade tööde puhul tegin ka fotode järeltöötlust. Võimalik, et mõni läks vastuollu autori kavatsustega. Kõigi ees, kellele me liiga tegime, palun vabandust.“

Kohe peale näituse avamist kell 18.15 algab ülikooli peahoones, Ülikooli 18 – 140 ka vabade kunstide professor Peeter Lauritsa metsiku esteetika loengusarja eelviimane loeng teemal „Postmodernismist, posthumanismist ja loomade tehtud kunstist“, kuhu on oodatud ka vabakuulajad.

* Vainoköis on nähtus, kus hulk tõuke moodustab elava keti ja liigub rongkäigus teise kohta.

Lisainfo:

Margot Must