Raamatukogus avati vanakreeka filosoofi Aristotelese õpetusele ja tema pärandile pühendatud näitus

01.04.2016

6. aprillil avatiTartu Ülikooli raamatukogu näitusesaalis vanakreeka filosoofi Aristotelese (384-322 eKr) õpetusele ja tema pärandile Euroopa ning Eesti filosoofias pühendatud näitus "Aristoteles – 2400 aastat filosoofiat".

UNESCO on 2016. aasta kuulutanud Aristotelese mälestusaastaks, sest tänavu möödub tema sünnist 2400 aastat. Näitus Tartu Ülikooli raamatukogus juhatab sisse Aristotelese sünniaastapäevale pühendatud sündmused Tartus. Tutvustatakse Tartu Ülikooli raamatukogus olevaid haruldasi ja olulisi Aristotelese teoste väljaandeid ning Tartu Ülikooli õppejõudude ja kasvandike Aristotelese-teemalisi käsikirju ning uurimusi; posteritel (mis rändavad pärast väljapanekut raamatukogus edasi) antakse ülevaade Aristotelese teostest ja traditsioonist.

Näituse koostajad: Janika Päll ja Meelis Friedenthal (TÜ raamatukogu teaduskeskus), Kaspar Kolk, Ülle Mölder ja Moonika Teemus (TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakond), kunstnik-kujundaja Eve Valper ning Eduard Parhomenko (Tartu Ülikooli filosoofia osakond) ja Riin Sirkel (Vermonti ülikool).

Lisainfo:
Janika Päll