Raamatukokku jõudis fotonäitus ülikooli teadlastest ja õppejõududest

09.01.2019

Teisipäeval, 8. jaanuaril avati TÜ raamatukogu 2. korrusel portreefotograafi Birgit Püve näitus „Pane vaim valmis! Tartu Ülikooli sada nägu“, mille piltidel on sada Tartu Ülikooli väljapaistvat teadlast ja õppejõudu koos esemetega, mis nende tööd või suhet ülikooliga iseloomustab.  Näitusega tähistatakse rahvusülikooli 100. sünnipäeva.

Näituse jaoks pildistatud inimeste seas on nii Tartu Ülikooli emeriitprofessoreid, praeguseid tipptegijaid kui ka noori andekaid teadlasi neljast valdkonnast. Keerulise valiku, keda pildistada, tegid valdkonnad ise. Portreedele valitud objektid pärinevad valdavalt Tartu Ülikooli muuseumi kogudest, kuid kasutatud on ka pildistatute isiklikke esemeid.

„Projekt andis ainulaadse võimaluse kohtuda ja tutvuda ülikooli niivõrd värvika ja huvitava osaga,“ rääkis fotograaf Birgit Püve. „Iga portreteeritav oli omaette isiksus, mistõttu oli protsess väga põnev, aga nõudis ka loomingulist lähenemist eri karakteritele.“

Näitus avati esmakordselt 30.novembril 2017. aastal, vahetult rahvusülikooli 98. sünnipäeva eel korraga Tartu Ülikooli peahoone esimesel korrusel ning Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis. Alates 2018. aasta kevadest on näitus reisinud mööda ülikooli hooneid. Tartu Ülikooli raamatukogu on näituse viimane peatuspunkt enne naasmist Tartu Ülikooli muuseumisse.

Fotonäitus, mille idee autor on Mariann Raisma TÜ muuseumist, jääb raamatukogus avatuks veebruari lõpuni.

Lisainfo:
Katriin Kaljovee