Rahvusvaheline sümpoosion

05.09.2016

7. septembril 2016 kl 10:00-17:00  toimub Tartu ülikooli senati saalis rahvusvaheline sümpoosion „Arab and Persian manuscripts in Tartu University Library“. 

Ettekannetega esinevad Elo Süld (Tartu ülikooli usuteaduskond, Aasia keskus), Mare Rand (Tartu ülikooli raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakond) ja Lidia Leontjeva (pärsia keele uurija). Külalistena teevad ettekanded prof Stefan Schreiner (Eberhard Karl Universität Tübingen), dr Firuza Mellville (Cambridge University) ning prof Peter Claus Haase (Berlin Freie Universität).

Teadaolevalt on Tartu ülikooli raamatukogus 36 araabia -, 11 pärsia - ja 28 türgikeelselt käsikirja. Ekspertide hinnangul leidub Tartu manuskriptide kogus mitmeid väärtuslikke käsikirju.

Enamus käsikirju on saadud annetuste ja kingitustena, vaid vähesed on ostetud. Suurimad annetajad on olnud O.Fr. Richter, S.G.R. Heinz ja J.F.W. Hezel. Kogus leidub proosa- ja luuleteoseid aga ka jutustusi, sufismi- ja ajalookäsitlusi, filoloogilisi kommentaare ja kirjanduslugusid.

Mõningate käsikirjatekstidega on võimalik tutvuda Tartu ülikooli kunstimuuseumi näitusel „Teekond Hommikumaale Otto Friedrich von Richteri (1791-1816) reisid ja kollektsioon“ (http://www.kunstimuuseum.ut.ee/et/content/n%C3%A4itused-0).

Info: Elo Süld, elo.suld@ut.ee

PROGRAMM

Jaga seda lehekülge