RDA Eesti ja DataCite Eesti korraldavad seminari humanitaarteadlastele

22.09.2020

TÜ raamatukogus toimub kolmapäeval, 30. septembril RDA Estonia riiklik seminar Opening Minds and Digital Collections: Digital Humanities Seminar. Üritus toimub veebi vahendusel ning seda korraldavad RDA Eesti kontaktpunkt ja DataCite Eesti.

Veebiseminari "Opening Minds and Digital Collections" eesmärk on tuua humanitaarteadlasi lähemale digilahendustele, kasutades näidetena eelkõige mäluasutuste avatud ressursse (raamatukogud, arhiivid, repositooriumid jne).

Seminaril arutatakse võimaluste üle, mida raamatukogud saavad humanitaarteadlastele pakkuda, selgitatakse, kuidas saavad teadlased ja raamatukogud teha koostööd FAIR (leitavus, ligipääsetavus, koostöövõimelisus, taaskasutatavus) põhimõtete järgimisel andmehalduses ning

milliseid digitaalseid infrastruktuure on humanitaarteadlaste jaoks juba arendatud.

Osalema oodatakse magistrante ja doktorante, teadlasi ja akadeemiliste raamatukogude töötajaid, rahastusagentuure ja kõiki, kes tahavad lähemalt kuulda erinevatest digivõimalustest.  

Seminar algab kell 13 Äksi seminariruumis TÜ raamatukogu III korrusel ning see viiakse läbi Zoomi e-keskkonnas.

Seminari kava ja registreerimislink on siin: https://utlib.ut.ee/opening-minds-and-digital-collections-digital-humanities-seminar-30092020

Jaga seda lehekülge