Rotalia Foundation toetab Tartu Ülikooli raamatukogu 100 000 USA dollariga

08.11.2018

Reedel, 09. novembril annavad Ameerika Ühendriikides asuva Rotalia Foundationi esindajad Tartu Ülikooli raamatukogule üle 100 000-dollarise annetustšeki. TÜ nimel võtavad kingituse vastu teadusprorektor Kristjan Vassil ja TÜ raamatukogu direktori kohusetäitja Liisi Lembinen.

Kingitud rahasumma eest plaanib raamatukogu osta täiendavalt tehnoloogilisi seadmeid, mis võimaldavad pakkuda teenuseid raamatukogu kasutajatele.

„Renoveerimise käigus ostsime raamatukokku mitmeid uusi seadmeid, aga paraku kõik soovid eelarvesse ei mahtunud,“ tõdes Lembinen. „Seetõttu oleme Rotalia Foundationi liikmetele äärmiselt tänulikud, et saame nende antud toetuse abil oma tehnoloogilist seadmeparki veelgi suurendada.“

Saadud toetussumma eest plaanib raamatukogu soetada raamatukogu hõlmava helisüsteemi, samuti paigaldatakse Rotalia rühmatööruumi arvuti, kus on võimalik kasutada erinevaid tasulisi ja tasuta tarkvarasid, mida tudengid oma õppe- ja teadustöös vajavad (nt. pilditöötlusprogrammid, SPSS jms). Suurimaks plaanitavaks ostuks on pealtvalgustusskänner, millega on võimalik digitaliseerida nii uuemaid kui vanemaid teoseid ning seeläbi suurendada Eesti teadus- ja kultuuripärandi kättesaadavust.

Ostetavad seadmed peaksid raamatukokku jõudma hiljemalt 2019 aasta lõpuks, kuid mõned neist on juba kohal. Nii paigutatakse peagi arvuti koos tarkvaraga raamatukogu 2. korrusel asuvasse grupitööruumi, mis nüüdsest kannab Rotalia nime.

Rotalia Foundation (USA) peab hariduse ja teaduse toetamist oma missiooniks. Igal aastal antakse välja viiskümmend 2000-eurost stipendiumit Eesti avalik-õiguslike kõrgkoolide üliõpilastele.  Seekordne kingitus TÜ raamatukogule on seotud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga ja järgmisel aastal tähistatava rahvusülikooli 100 aasta juubeliga.

Lisainfo:
Liisi Lembinen