Ajakirja Akadeemia avariiulite avamine ja eriväljaande esitlus

Algus:
09.12.2019 12:30
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korrus
Kategooria:
Korraldaja:
Ajakirja Akadeemia toimetus

Esmaspäeval, 9. detsembril kell 17 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu III korrusel ajakirja Akadeemia avariiulid. Samas esitletakse ka ajakirja erinumbrit, mis on pühendatud rahvusülikooli 100. aastapäevale. 

TÜ raamatukogu direktori Krista Aru sõnul olid ajakirja Akadeemia numbrid raamatukogus ennegi avariiulitel, kuid riiulid ise oli veidi varjul. Nüüd on need III korruse avatud alal, jäädes kohe pilgu alla. “Akadeemia on tänapäeva meediamaastikul väga erandlik nähtus,” rääkis Krista Aru. “See ajakiri hoiab ja kannab edasi vaimsust nii oma teemade kui ka autorite kaudu. Raamatukogu peab aitama uutel lugejatel ajakirjani jõuda. Ma loodan, et ajakirja lugejate hulk kasvab.”

Esmaspäeval esitletavas Akadeemia erinumbris saavad sõna mitmed rahvusülikooli tunnustatud teadlased. Teiste hulgas kirjutab Andres Metspalu geenivaramu kujunemisest, Peeter Torop kultuuridünaamikast ja kultuurisemiootikast, Mihhail Lotman ebasiirusest tänapäeva ühiskonnas ja Toomas Asser rahvusülikooli tuleviku väljavaadetest.

 

Jaga seda lehekülge