Eesti luule- ja proosaraamatud 2022

Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Kontakt e-post:

Näitusel on väljas üle 200 eelmisel aastal ilmunud eesti kirjanike luule- ja proosateoseid.

Luuleraamatutest on näitusel teiste seas väljas näiteks Uku Masingu kaks luulekogu seniavaldamata luuletusega “Elada unenäos” ja “Liblikad õitsevail ohakail”, 21. sajandi luule kogumik “Armastuse planeet”, Berit Kaschani „Täna piisab vähesest“, Taavi Eelmaa „Unekoridor“, Wimbergi „Enne kui“, aga ka kaks luule valikkogu: Viivi Luige “Jõhker tähistaevas” ning Paul-Eerik Rummo “Väljavõtteid”.

Proosateoste hulgas on Lilli Luugi debüütromaan “Minu venna keha” ja novellikogu “Kolhoosi miss”, Lauri Sommeri Tartust inspireeritud “Toome tuled”, Katrin Lauri ajalooline romaan “Tunnistaja” ning Jan Kausi esseeraamat “Vaade”.